0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Fällkniven Nůž A1z

5 390 

Fällkniven Nůž A1z od Fällkniven za cenu 5390 Kč

Popis produktu

Nůž Fällkniven A1z splňuje, ba dokonce překračuje stanovené mezinárodní normy pro pevnost a osobní bezpečnost. 
Hlavní přednosti nože Fallkniven A1z

Je to velký všestranný nůž pro náročné použití v extrémně chladných, ale i teplých podmínkách.
Čepel nože je vyrobena z laminované oceli VG10, která vydrží extrémní zacházení.
Má vynikající vlastnosti pro sekání a řezání, ale také velmi dobře funguje při každodenním použití.
Rukojeť z materiálu Thermorun s protiskluzovou úpravou.
Na konci rukojeti je očko na šňůrku.
Fällkniven je tradiční rodinná firma pocházející z Norrbottenu ve Švédsku, založená v roce 1984.
Díky bohatým osobním zkušenostem získávaných po desetiletí při lovu a rybolovu, vědí ve Fällknivnu naprosto přesně jak by měl vypadat ideální nůž.
V roce 1987 začal Fällkniven s vývojem vlastních nožů a dnes je považován za jednoho z předních světových specialistů na nože.

Technická specifikace:

Celková délka: 280mm
Délka čepele: 160mm
Tloušťka čepele: 6mm
Hmotnost: 305g
Materiál čepele: VG10
Tvrdost čepele: 59 HRC
Materiál rukojeti: Kraton
Pouzdro: Zytel

Důležité informace o nožích Fallkniven
PouzdraZvláštní pozornost je věnována výrobě pouzder, která jsou funkční a umožňují mít nůž vždy snadno dostupný. Pro svůj nůž si můžete vybrat mezi atraktivním, dobře šitým silným koženým pouzdrem nebo plastovým odolným pouzdrem z materiálu Zytel. Kožené pouzdro nesmí být mazáno tukem, ale ošetřené krémem na boty nebo voskem, aby bylo vodě odpudivé.
Filozofie designuKaždý nůž je výsledkem mnoha let tvrdé práce a testování. Nože jsou testovány v Lulea University of Technology ve Švédsku. To je zárukou, že se na nože můžete spolehnout i v extrémních situacích. Fällkniven je jediná firma na světě, která používá pouze exkluzivní speciální ocele, které jsou zárukou nejvyšší úrovně kvality nožů.
Ocele

Korozi odolná speciální ocelVG10 je ocel určená na těžké práce a je-li správně kalená, umožňuje výrobu ostří, které je skutečně odolné a tvrdé. V současné době se používá laminovaná ocel, neboť je o 20% silnější a pevnější. S vnější vrstvou 420J2 a vnitřkem z oceli VG10 vznikne ostří, které je extrémně silné a udrží ostrost na velmi dlouhou dobu.
Laminovaná cobaltová ocel CoSJe možné se domnívat, že všechny dobré oceli již byly vyvinuty, my si tím však nejsme jisti!Dosud dosud nemáme o naší nové laminované Cobaltové speciální oceli veškeré informce, ale to, co můžeme již nyní s jistotou říci je, že je to velmi dobrá ocel! Slitina 1,1% Cr. 16%. W 0,3%. Mo 1,5%. V 0,3%. Co 2,5%. Stejně jako u ostatních ocelí, se tato ocel používá jako ocel středová, která dává tvrdost kolem 60 HRC. Testovali jsme CoS ocel v CATRA testovací laboratoři ve Velké Británii a má velmi dobré vlastnosti.Při testování Cobaltová ocel vykazuje vysokou ostrost. A naše testy ukazují na velmi dobrou kvalitu a žádné známky po opotřebení. Má jen jedno negativum a tím je skutečnost, že je asi o 50 – 60% dražší než ocel VG10. Naše zkušenosti s touto novou Cobaltovou ocelí jsou tak dobré, že ji již používáme při výrobě mnoha našich nových modelů.
Prášková ocelNaše zkušenosti s laminovanou práškovou ocelí jsou velmi dobré. Ačkoli prášek použitý v oceli je drahý a obtížně zpracovatelný, věříme, že v budoucnosti bude mít při výrobě kvalitních nožů výhodu, jelikož žádný jiný materiál s ním nemůže soupeřit v ostrosti. Práškové oceli najdete ve více než polovině našich výrobků a toto procento se v budoucnosti bude jen zvyšovat.

Černá čepelČerná teflonová vrstva chrání čepel před agresivními látkami a eliminuje nežádoucí odrazy. Náš nový Ceracoat 8H nátěr je velmi odolný. Dosažení dlouhodobě černého povlaku na zcela hladké nerezové ploše však nezaručuje, že černý povlak vydrží jakékoliv špatné zacházení.
RukojeťTvar, tvrdost a materiál rukojeti zajišťují u nože ergonomický tvar a jistotu přilnavosti. Odolnost proti opotřebení, citlivost na chemické vlivy a UV záření jsou optimálně přizpůsobeny tak, aby nůž mohl pracovat bezpečně po mnoho let.
ZárukaJe dána dvouletá záruku na materiálové a výrobní vady, tj. vady, které vznikly v průběhu výroby. V tom případě vám nůž opravíme nebo vyměníme. Záruka není platná, pokud byl nůž použit nesprávně – nesmí být použit na páčení. Na barevné změny způsobené krví, slanou vodou nebo jinými agresivními látkami se záruka nevztahuje, stejně tak na zlomenou čepel. Pouzdro bude vyměněno v případě výrobní vady.
Návod na údržbu – nůž s pevnou čepelíNejjednodušší způsob, jak se postarat o nůž je udržovat jej v čistotě a suchu. Umyjte ho ve vodě s malým množstvím mycího prostředku a ujistěte se, že je řádně vysušen. Čepel není nutné mazat olejem nebo tukem, nicméně některé úchyty získají krásnější patinu, je-li ošetřený olejem na dřevo nebo lněným olejem. Kožené pouzdro nepotřebuje údržbu, ale po použití krému na boty nebo vosku zlepší odolnost proti vodě. Mazací tuk by neměl být používán, protože kůže měkne.

Fällkniven Nůž A1z od Fällkniven za cenu 5390 Kč

Katalogové číslo: FK_A1Z Kategorie: , ,
Výrobce:Fällkniven

Související produkty