0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Haidu Brousek HCV 250

699 

Haidu Brousek HCV 250 od Haidu za cenu 699 Kč

Popis produktu

Velikost brousku HCV může být ideální volbou, pokud potřebujete větší brusný kámen než-li kameny velikosti HCZ, při zachování velmi příznivé ceny. Tato velikost je velikostí průměrného japonského kamene, lze ji použít i pro broušení větších čepelí nebo kuchyňských nožů.
Tento model je vyroben z korundu, směsi oxidu hlinitého (oxid hlinitý) a keramiky, což poskytuje ještě efektivnější ostřící vlastnosti. Navíc se čistí snadněji a efektivněji než kameny z karbidu křemíku. Měl by být používán pouze s vodou nebo olejem. Je vhodný pro ostření téměř jakékoli oceli používané v řezných nástrojích.Každý brousicí kámen Haidu je zabalen v ekologickém kartonovém obalu, složený bez lepidla.
Technická specifikace brousku Haidu

Zrnitost: 250 (podle JIS) – FEPA F1200
Rozměr: 175 x 60 x 20 mm
Hmotnost: 505 gPOZNÁMKA: Kameny Haidu jsou ručně vyráběné, jejich velikost se může mírně lišit od uvedených specifikací. Vzhledem ke křehkosti použitého materiálu je nutné s ním zacházet šetrně.

Důležitá upozornění ke správnému používání

Tento brousek je tzv. polomáčivý. Nejlépe funguje po 5-10 minutách namáčení.
Neskladujte kámen v nádobě s vodou.
Po nabroušení kámen ihned otřete ručníkem. Kámen tak získá čistý vzhled a spustí se proces sušení. 
Kámen umístěte do sucha na místo, kde se nedotýká pevného povrchu. Kámen položte například na tužku. Kámen nechte pomalu vyschnout, bez dalšího zahřívání. Nepokládejte kámen na přímé sluneční světlo. Nedovolte, aby kámen zmrzl, když je mokrý. Sušení trvá déle než 24 hodin. 
Uchovávejte kámen chráněný před promáčknutím, např. v krabici.

Vyrobeno ručně v Maďarsku
Kraken pro Vás připravuje RECENZI brousků HAIDU na www.BUSHCRAFTportal.cz 

Použití brousku Haidu
S vodouNamočte brousek do vody tak, aby byla brousek zcela pokryt vodou. V závislosti na velikosti brusného zrna se na hladině vody objeví malé bublinky. Nechte brusný kámen namočený ve vodě asi 10-15 minut, poté se nasytí vodou, když se voda při vyjmutí z vody zastaví na jejím povrchu. Pak jej můžete začít používat. 
Položte jej na neklouzavou podložku – utěrku, složenou a navlhčenou kuchyňskou papírovou utěrku v několika vrstvách – a při držení ve správném úhlu nůž naostřete. Během operace vyměňujeme vodu na povrchu brusného kamene.
Po nabroušení očistěte povrch brousku – k tomuto účelu můžete použít hrubý kámen HCZ250 – poté nechte zaschnout.Skladování ve vodě brousku neškodí, ale v tomto případě může začít povrch brousku hnít. Brusnému kamenu neublíží žádná domácí kyselina ani zásada.
S olejemNaneste olej na povrch brusného kamene, není nutné jej namáčet, poté můžete začít používat. Lze použít jakýkoli minerální olej, rostlinný olej se nedoporučuje, protože může žluknout. Po použití s ​​olejem lze brusný kámen vyvařit se saponátem, pokud ji chceme dále používat s vodou.
ČištěníPo každém použití je vhodné očistit brusný kámen od usazených ocelových částic. HCZ250 se doporučuje pro všechny brousky Haidu korund. Pokud čistíte povrch brousku brouskem HCZ250, namočte i tento kámen. Umístěte HCZ250 na brousek a energicky jím pohybujte tam a zpět nebo krouživými pohyby, abyste odstranili opotřebovanou vrstvu z povrchu brousku. Smyjte výsledné “bahno” z povrchu brusného kamene.

Haidu Brousek HCV 250 od Haidu za cenu 699 Kč

Katalogové číslo: HCV250 Kategorie: , , ,
Výrobce:Haidu

Související produkty