0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

MAIN KNIVES Kapení nůž MAIN Spanish Line – Black 9001

699 

MAIN KNIVES Kapení nůž MAIN Spanish Line – Black 9001 od MAIN KNIVES za cenu 699 Kč

Popis produktu

Design inspirovaný španělskými čepelemi navaja nabízí všestrannost pro každodenní použití. 
Charakteristikou tohoto EDC nože je tenká čepel, profilovaná jako drop point a díky štíhlému hrotu také jako trailing point, nabízí vynikající řezné a bodné vlastnosti. Tvarovaná a rozšířená rukojeť pohodlně padne do ruky a poskytuje bezpečný a stabilní úchop. Bezpečné používání zajišťuje mechanismus zpětné pojistky.
Nůž je skvělou volbou pro každodenní použití, velmi vhodný pro rychlou a spontánní přípravu občerstvení nebo jídla. Nože z této řady jsou kompaktní a lehké, mimořádně dobře se hodí při cestování a turistice.

MAIN Knives – Kapesní nože z Portugalska
MAIN Knives je portugalská rodinná firma s nožířskou tradicí od roku 1870. Nabízí nože, především zavírací, vycházející z tradičních portugalských kapesních nožů s rukojetí z různých druhů dřeva. Výroba probíhá v Portugalsku.
Nože MAIN jsou především výsledkem ruční výroby včetně leštění a broušení rukojeti. Čepele z nerezové oceli v kombinaci s dalšími prvky z nerezové oceli v konstrukci a rukojeti vyrobené ze dřeva, jako je buk, dub, ořech, bubinga, eben, palisandr, olivové dřevo nebo lisované dřevo v černé barvě, nabízejí uživatelům řadu možností, pokud jde o preferované barvy a materiály.
MAIN Knives – kapesní nůž pro každého
Čepel z nerezové oceli
Čepel nože je vyrobena z nerezové oceli 440A . Tento typ oceli si zachovává dobré řezné vlastnosti a snadno se brousí. Navíc je z nerezové oceli, takže se snadno udržuje. Například nože vyrobené z této oceli lze bez obav ponechat v autě, kde se, jak víme, za různých povětrnostních podmínek a teplot může nerezová ocel „potit“ a způsobit usazování vlhkosti. U nožů vyrobených z korozivzdorné oceli může tato vlhkost vést ke korozi.
Hladké otevírání a bezpečný zámek
Nůž se hladce otevírá oběma rukama díky nehteníku – zářezu v hřbetu v čepeli. Vyznačuje se stabilním a odolným zámkovým mechanismem, který zabraňuje náhodnému uzavření během používání: zámek zpětné vložky .
Jedná se o jeden z nejpopulárnějších typů zámků nalezených ve zavíracích nožích, vysoce účinný a bezpečný pro uživatele. Uzamykací mechanismus je umístěn přímo v dřevěné rukojeti a automaticky se aktivuje při rozvinutí čepele. Na rozdíl od typického zámku liner je třeba jej přitlačit směrem ke středu nože, nikoli směrem od něj. Tato konstrukce v podstatě zamyká čepel diagonálně a poskytuje ještě lepší zabezpečení proti náhodnému zavření.
Dřevěná rukojeť
Nůž má rukojeť vyrobenou z lisovaného dřeva barveného na černo . Dřevo prošlo speciální úpravou, aby se zabránilo absorpci vlhkosti. Během procesu přípravy rukojeti bylo její konečné textury dosaženo ručním leštěním. Leštění odstraňuje veškeré nedokonalosti a zajišťuje hladkou rukojeť na dotek. Ocelový kroužek obepínající dřevěnou konstrukci slouží jako spojovací prvek mezi dřevěnou rukojetí a čepelí .
Parametry a technické detaily

Čepel : Skládací (zavírací nůž), profil s plochým broušením, hladká řezná hrana, hřbet čepele s ostrou hranou
Ocel : Nerezová ocel 440A (~ 57 HRC) 
Rukojeť : Barvené lisované dřevo
Zámek : Reverzní zámek vložky
Otevírání : obouruční, zářez v čepeli
Rozměry :Celková délka: 201 mmDélka čepele: 87 mmZavřená délka: 114 mmTloušťka čepele: 2,05 mm
Hmotnost : 55 g

MAIN KNIVES Kapení nůž MAIN Spanish Line – Black 9001 od MAIN KNIVES za cenu 699 Kč

Katalogové číslo: MAIN_9001 Kategorie: , ,
Výrobce:MAIN KNIVES

Související produkty