0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Carinthia Spací pytel TROPEN 200 cm – Multicam LIMITED EDITION 2022

5 890 

Carinthia Spací pytel TROPEN 200 cm – Multicam LIMITED EDITION 2022 od Carinthia za cenu 5890 Kč

Popis produktu

Jeden z našich nejoblíbenějších spacích pytlů na období JARO/LÉTO/PODZIM. V kombinaci ze spacím pytlem Defence 4 tvoří tzv. modulární systém určený do extrémních teplot až do -45°C, který používá několik armád v rámci NATO.

TROPEN (tropy) je lehký spací pytel, který lze pomocí kompresního obalu sbalit do velice malých rozměrů. Významným rysem je výborná prodyšnost, která je důležitá za horkých a vlhkých tropických nocí.
Vrchní plášť volně spočívá na vnitřní struktuře a tvoří další vrstvu izolace beze švů. Tato konstrukce zajišťuje dostatečné teplo i za chladnějších, mlhavých nocí.
Při teplejším počasí je možné pytel větrat otevřením spodní části dvoucestného zipu.
Kapuce je opatřena moskytiérou, která poskytuje ochranu proti hmyzu. Moskytiéra je ve složeném stavu skryta v přední části pytle za chlopní spínanou druky. Síť lze snadno připnout kolem okraje kapuce pomocí speciálního tenkého zipu, který se nezadrhává a umožňuje z pytle kdykoliv rychle bez obtíží vylézt.
Na dně obalu se nachází ucho pro snadné přenášení pytle.

Technické parametry:

Konstrukce: 1-vrstvá konstrukce s volným vrchním pláštěm, střih zužující se od ramen dolů, lichoběžníkový tvar dolního konce
Tvar: mumie, boční zip na levé straně
Zip: dvoucestný zip v délce 150 cm
Materiál:

svrchní: 100 % polyamidové mikrovlákno Shelltrans
vnitřní: 100 % polyamidové mikrovlákno Shelltrans
tepelná izolace: duté vlákno GLT

Teplotní specifikace (podle ISO 23537-1 / EN 13537): komfort +5,1°C (muži), +9,4°C (ženy), extrém -7,9°C

RECENZE spacáku Carinthia Defence 1 a Defence 4 od Krakena na www.BUSHCRAFTportal.cz

TROPEN

Typ – 185

Typ – 200

NSN – skladové číslo NATO

8465-41-000-1615

8465-41-000-1612

Max. výška postavy

185 cm

200 cm

Hmotnost

1100 g

1300 g

Rozměr ve sbaleném stavu

 

 

Bez komprese

20 x 35 cm

20 x 35 cm

S kompresí

18 x 25 cm

18 x 28 cm

Izolační látka:

G-LOFT Plus (Duté vlákno)

G-LOFT Plus (Duté vlákno)

Hmotnost náplně

550 g

600 g

Délka

220 cm

235 cm

Šířka v ramenou

85 cm

87 cm

Šířka v nohách

60 cm

65 cm

Svrchní materiál

100% polyamidové mikrovlákno Shelltrans

Vnitřní mariál

100% polyamidové mikrovlákno Shelltrans

 
Další přednosti a detaily spacáků Carinthia:
VÝPLŇ G-LOFT PLUSVyrobeno z vysoce kvalitních dvousložkových polymerů. Struktura výplně G-LOFT Plus je ve skutečnosti v mnoha směrech podobná vysoce kvalitnímu husímu prachovému peří. Třírozměrné zkadeření zajišťuje maximální elastičnost a měkký omak.
JEDNODUCHÁ VRSTVA NEPROŠITÁ S POTAHEMI když se spící osoba pohne tak, že stlačí vnitřní izolační vrstvu, teplo ze spacího pytle neunikne. Následná izolační vrstva je totiž střižena velkoryseji, což zajišťuje maximální pružnost vláken ve všech místech a při všech polohách. Mezi různými vrstvami se tvoří další vzduchové polštáře. Pohyb uvnitř spacího pytle vytváří tlakové body, ale při našem diferenčním střihu se stlačuje pouze nejvnitřnější vrstva. Vnější vrstvy si udržují svojí pružnost, a tím i své izolační vlastnosti.
TVAR PŘIPOMÍNAJÍCÍ MUMIIZde hrají velikostní, váhová a tepelná kritéria nejdůležitější roli. Zúžená nožní část snižuje váhu a velikost spacího pytle. Hlavní výhodou je však to, že od kolen dolů je postupně stále méně vnitřního prostoru, což umožňuje lepší zahřátí. Nožní část by neměla být tak malá, aby chodidla jakoby „propichovala“ izolační vrstvy. Jako ideální se osvědčil tvar lichoběžníkový. Klínový tvar, jehož šířka se plynule zúžuje odshora dolů nekopíruje přesně tělesné proporce.
LICHOBĚŽNÍKOVÁ NOŽNÍ ČÁSTZkušenosti ukázaly, že lichoběžníkový střih poskytuje maximální prostor pro chodidla v normální spánkové poloze. Chodidla se nedotýkají izolační vrstvy, takže nedochází ke vzniku studených míst. Tento lichoběžníkový střih poskytuje také místo k uskladnění náhradního oblečení a pytle na obuv.
THERMOFLECTThermoflect zvyšuje schopnost spacího pytle udržet teplo asi o 11%. Thermoflect je naším řešením k omezení ztráty tepla vyzařovaného lidským tělem. Thermoflect je ultralehká, ultra-pružná a prodyšná textilie s jedinečnou schopností odrážet tělesné teplo.
OBOUSMĚRNÝ ZIPVšechny vojenské spací pytle Carinthia jsou opatřeny oboustranným zipem. Jezdec na horní straně pytle nemá blokování a umožňuje rychlé a snadné vyklouznutí ze spacího pytle v případě nutnosti (např. poplachu). Jezdec dole je s blokováním, a lze jej otevřít kvůli větrání.
KOMBINACE / SYSTÉM SPACÍHO PYTLENěkteré z našich spacích pytlů lze kombinovat tak, aby tvořily ucelený systém. Takový systém lze pak použít jako spací pytel pro všechna čtyři roční období a dává vám možnost nosit pouze takovou váhu a takový objem, který potřebujete vzhledem k převládajícím teplotám.
SÍŤKA PROTI KOMÁRŮM

Carinthia Spací pytel TROPEN 200 cm – Multicam LIMITED EDITION 2022 od Carinthia za cenu 5890 Kč

Katalogové číslo: 94535 Kategorie: , ,
Výrobce:Carinthia

Související produkty