0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Casström Nůž Lars Fält knife – Carbon steel Sleipner – Curly Birch

4 490 

Casström Nůž Lars Fält knife – Carbon steel Sleipner – Curly Birch od Casström za cenu 4490 Kč

Popis produktu

Něco jako je Woodlore pro vyznavače bushcraftu ve Velké Británii stejně tak je tento nůž naprostou bushcraftovou klasikou ve Švédsku. Vzájemná podobnost je více než zřejmá a Ray Mears i Lars Falt s jejichž pomocí byly oba nože navrženy jsou legendy v ooboru BUSHCRAFTU! 
Hlavní přednosti nože CASSTRÖM Lars Fält knife
– Robustní nůž pro Bushcraft a přežití vyvinutý s expertem na přežití Larsem Fältem.- Silná nástrojová ocel SLEIPNER; odolný materiál při náročném použití, např. při štípání dřeva, ostří se neštípe ani nepraská- Skandinávský výbrus: snadno se s ním vyřezává a snadno se brousí- Stylová a odolná rukojeť z vybrané jemně kudrnaté břízy- Velmi spolehlivé pro běžné použití v divočině i na delších výpravách
Recenzi nože pro Vás připravil Jedna z lesa

Čepel nože je vyrobena ze ušlehtilé nástrojové oceli Sleipner z Uddeholmu s vysokým obsahem uhlíku, aby byl nůž odolný při náročném použití, jako je štípání dřeva, ale také s trochou chromu, který do jisté míry odolává korozi. (nejedná se však o nerezovou ocel)Díky vlastnostem oceli spolu se skandinávským výbrusem je čepel robustní a zároveň se s ní snadno manipuluje a snadno se brousí malým plochým brouskem klidně i v terénu nebo v lese.Konstrukce full-tang, tj. čepel prochází celou šířkou a délkou rukojeti, činí nůž velmi odolným a i v případě, že je rukojeť jakkoli poškozena, lze nůž stále bez problémů používat.Konstrukce rukojeti je rovná a ergonomická a padne do velké i malé ruky. Rukojeť je vyrobena z vybrané kudrnaté břízy ošetřené tradiční skandinávskou směsí lněného oleje.
Nůž je dodáván s robustním pouzdrem vyrobeným z 3mm koňakově hnědé vyčiněné fullgrain hovězí kůže. Pouzdro je opatřeno extra širokým poutkem na opasek, otvorem pro odvod tekutiny a otvorem pro šňůru na krk.
Lars Fält = jistota kvality a zkušeností:Lars Fält je žijící legendou mezi švédskými příznivci survivalu a outdooru. Vydal na toto téma mnoho knih. Lars Fält založil školu přežití švédských ozbrojených sil a dlouhá léta ji vedl. Má bohaté zkušenosti jako instruktor švédských výsadkářů a je vyškoleným instruktorem přežití u anglických SAS a amerických speciálních sil. Jako instruktor se také účastnil zahraničních misí od arktické Kanady až po pouštní oblasti v Austrálii.
MATERIÁL OCELE Sleipner: 
Ocel Sleipner s vysokým obsahem uhlíku. Chemické složení umožňuje její kalení na vysokou tvrdost se zachovanou tažností (schopností deformovat se bez porušení) a houževnatostí, přičemž se snadno brousí a je schopna získat velmi ostré a odolné ostří. Díky určitému obsahu chromu odolává do určité míry korozi ve srovnání s běžnou uhlíkovou ocelí. Přesto je třeba čepel po použití vysušit a při skladování v prostředí s vysokou vlhkostí ji chránit olejem nebo voskem.Složení: C 0,9 % Si 0,9 % Mn 0,5 % Cr 7,8 % Mo 2,5 % V 0,5 %.
Technické parametry

Délka čepele 11,5 cm
Tloušťka čepele přibližně 4 mm
Šířka čepele 2,9 cm
Výbrus Scandi grind
Rukojeť Bříza (Curly Birch), s černými vložkami
Tvrdost 58-60 HRC
Pochva Hovězí kůže (přírodně činěná)
Ocel Vysoce-uhlíková nástrojová ocel Uddeholm Sleipner
Celková délka 23 cm
Hmotnost 195 g

Casström Nůž Lars Fält knife – Carbon steel Sleipner – Curly Birch od Casström za cenu 4490 Kč

Katalogové číslo: 11804 Kategorie: , ,
Výrobce:Casström

Související produkty