0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Drip it Káva ve filtru Colombia Sierra Nevada – 5 ks

125 

Drip it Káva ve filtru Colombia Sierra Nevada – 5 ks od Drip it za cenu 125 Kč

Popis produktu

O kávě ve filtru
Namleli jsme pro vás výběrovou Arabiku, naplnili ji do šikovného filtru a pečlivě zabalili tak, aby vydržela čerstvá až do vaší kávové chvilky. Filtrovanou kávu si tak hravě připravíte všude, kde je hrnek a horká voda. Káva ve filtru má své kořeny až v Japonsku, kde se zrodila v 90. letech jako cestovní verze oblíbeného dripperu. Díky malému balení, jednoduché přípravě a skvělé chuti je tím nejlepším kávovým parťákem do míst, kde nemáte stejné vybavení na přípravu kávy jako doma.
Díky skladnému balení, jednoduché přípravě a skvělé chuti se stala oblíbeným kávovým parťákem doma i na cestách.
Z jednoho filtru si připravíte 150 – 200 ml kávy podle toho, jak intenzivní chuti chcete dosáhnout. Přípravu zvládnete raz dva. Zabere vám max. 3 minuty.
Jakou má chuť
S prvním douškem na jazyku ucítíte hořkokyselý nádech připomínající tmavou čokoládu s vysokým podílem kakaa. Ten po chvíli ustoupí a v její chuti se rozvinou sladké tóny karamelu a jablka. Colombia Sierra Nevada je káva s vyšší aciditou.
Odkud pochází
Káva pochází od farmářů ze sdružení ekologických zemědělců La Secreta (AGROSEC), které bylo původně založeno s cílem posílit a podpořit skupinu 40 zemědělců, kteří žijí v této oblasti provincie Magdalena v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Pohoří je vzdáleno pouhých 45 km od pobřeží Karibiku – je tak na světě nejvyšším, které je nejblíže oceánu a patří mezi místa s největší biodiverzitou na světě.
Obrovská rozmanitost ekosystémů, zahrnující horké pláže Karibského moře, suché lesy, neproniknutelnou džungli nížinných mlžných pralesů, vysokohorské deštné pralesy a zasněžené vrcholky šestitisícových hor, tvoří ideální prostředí pro pěstování kávy. Díky tomu jsou farmáři soběstační, což symbolizuje množství meziplodin, jako jsou banány, kukuřice i avokádové stromy, které tu běžně pěstují pro vlastní spotřebu.
Pěstitelé družstva AGROSEC jsou nositelem certifikací ekologického zemědělství a Fairtrade.
Jak na přípravu

Utrhněte horní část filtru podél nápisu “Open”.
Nasaďte filtr s kávou na hrnek.
Postupně nalévejte horkou vodu (175 ml) až po okraj filtru.
Počkejte, až káva zcela překape do hrnku.

Jak je čerstvá a jak dlouho vydrží
Pražíme v menších dávkách, několikrát v měsíci. Po upražení necháváme zrnka dva dny „prodýchat“, pak kávu nameleme a plníme do filtrů (10 g). Filtry s kávou balíme jednotlivě do recyklovatelného sáčku naplněného dusíkem. Dusík kávu chrání před světlem, vlhkostí, zabraňuje jí v oxidaci a uchovává ji čerstvou.

Země původu
Kolumbie

Chuť
Hořkokyselá

Stupeň pražení
Střední

Typ kávy
Arabica

Metoda zpracování
Promyté

Chuťový profil
Ovocný, Čokoládový

Vyrobeno v České Republice

Drip it Káva ve filtru Colombia Sierra Nevada – 5 ks od Drip it za cenu 125 Kč

Katalogové číslo: DI-COLOMBIA Kategorie: , , ,
Výrobce:Drip it

Související produkty