0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Sawyer Vodní cestovní filtr SP128 MINI Filter BLACK – SP105

1 350 

Sawyer Vodní cestovní filtr SP128 MINI Filter BLACK – SP105 od Sawyer za cenu 1350 Kč

Popis produktu

Náš nejprodávanější model – vodní filtr Sawyer MINI, je skvělou volbou pro outdoorové nadšence a pro zajištění pitné vody při nouzových situací. Tento filtrační systém je cenově dostupný, vysoce univerzální a připraven vyrazit kdykoliv na Vaše další dobrodružství.
Lehký a všestranný osobní filtrační systém Sawyer MINI druhé generace se vejde do dlaně a jeho celková hmotnosti v terénu činí pouhých 65 g. Malý filtr MINI, který je ideální pro všechny účely, od kempování s dětmi až po cestování do zahraničí, kde se nedá věřit vodě z kohoutku ani z lahve, poskytuje absolutní filtraci 0,1 mikronu pro čistou pitnou vodu na cestách – filtruje bakterie, prvoky a mikroplasty.
Sawyer MINI, který se skvěle hodí pro rekreaci v přírodě, turistiku, outdoor, kempování, bushcrafting, skauting, domácí i zahraniční cestování a přípravu na mimořádné události.
Nabízí vám nabízí řadu způsobů, jak se dostat k čisté vodě: Připojte filtr k přiložené filtrační láhvi, použijte přiložené brčko k pití přímo ze zdroje vody, připojte jej k hadičkám hydratačního vaku nebo jej našroubujte na standardní jednorázové PET láhve (28mm závit).
Co bych měl o filtrech Sawyer vědět?

Sawyer MINI filtr je nejlehčí a nejuniverzálnější cestovní filtrační systém na světě. Filtr na vodu využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 µm. S celkovou hmotností 65 g a možností srolování do malého balíčku, nezabere ve vašem batohu téměř žádný prostor.
Skvěle padne do ruky a je kdykoliv připraven k použití. Oproti variantě SQUEEZE SP129 nemá tak rychlý průtok, ale vzhledem ke své velikosti budete nadšeni. I přesto nabízí průtok až 1l / min.
Filtry Sawyer se kompletně vyrábí v USA.
Technologie PointONE™ s absolutní velikostí pórů 0,1 µm použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování 99,99999% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium) a překračuje tak velmi přísné americké nároky EPA a NSF.

BUSHCRAFT TIP: Filtr je kompatibilní se standardními PET láhvemi a lze je použít namísto skládací láhve! 

Co najdu v balení?

filtr Sawyer MINI filtr SP128 se závitem pro našroubování na láhev a náústkem s krytkou na výstupu
skládací láhev 0,5l
ochranné neoprénové pouzdro
stříkačka k čistění filtru
brčko pro pití z hladiny pomocí filtru

Technologie NEJÚČINNĚJŠÍ FILTRACE SAWYER PointONE™
Technologie PointONE™ v principu funguje tak, že je uvnitř těla filtru umístěn shluk mikrovláknitých trubiček o velikosti 0,1 mikronu, které využívají podobnou technologii, jaká se používá při lékařské dialýze. Jak voda prochází bočními stěnami trubiček, škodlivé bakterie a prvoci jsou zachyceni na vnějších stěnách, takže si můžete být jisti, že vaše voda je bezpečná k pití.
Filtr Sawyer MINI odstraní (99,99999 %) bakterií (jako je salmonela) i dalších škodlivých bakterií, které způsobují choleru a E. coli (99,9999 %) prvoků, jako je giardia a cryptosporidium. Směrnice EPA povolují ponechat ve vodě desetkrát více prvoků, než umožňují filtry Sawyer MINI. Filtry MINI rovněž odfiltrují 100 % mikroplastů.
Filtry Sawyer jsme opakovaně poskytli k testování také několika laboratořím v ČR a SR a jejich funkčnost byla opakovaně testována v laboratořích SZÚ. Výsledkem je garance udávaných hodnot a bezpečné použití, které splňuje normy dle ČSN.

Filtrovaná voda přes zařízení Sawyer SP128/129 vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222)
Filtrační zařízení Sawyer SP128/129 splňuje požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC

Garance životnosti – 378.000 litrů přefiltrované vody
Sawyer MINI, který se skvěle hodí pro rekreaci v přírodě, turistiku, kempování, skauting, domácí i zahraniční cestování a přípravu na mimořádné události, vám nabízí řadu způsobů, jak se dostat k čisté vodě. Připojte jej k přiloženému pouzdru na pití, použijte přiložené brčko k pití přímo ze zdroje vody, připojte jej k hadičkám hydratačního batohu (prodává se samostatně) nebo jej našroubujte na standardní jednorázové láhve (28mm závit).
Použití je jednoduché – naberte do láhve/vaku vodu z jezera, potoku nebo řeky, našroubujte na ni Sawyer filtr a máte čtyři možnosti:

stlačit láhev a přefiltrovat vodu do vaší láhve nebo libovolné nádoby
pít přímo z filtru
připojit výstup filtru na většinu láhví se závitem PET láhve) a vodu přečerpat/přefiltrovat do ní
napojit filtr na hydrovak a pohodlně pít přímo z vaku

Hlavní výhody filtru Sawyer MINI:

je lehký a skladný
ve srovnání s jakoukoliv konkurencí má menší póry a tím je zaručena vyšší účinnost filtru
nemá žádné pohyblivé součásti, které by se mohly rozbít nebo ztratit
nevyžaduje pumpování ani jiné úsilí při filtraci
nevyužívá žádné chemikálie, nijak negativně neovlivňuje chuť vody
větší průtok filtru než konkurenční filtry
pro běžného smrtelníka nabízejí v podstatě nekonečnou životnost – pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchnete dodávanou stříkačkou
součástí balení je neoprénové pouzdro, které zaručí bezpečné použití v mrazivých dnech a zabrání možné křížové infekci ze stékající vody po tělě filtru
můžete skrz něj pít přímo ze zdroje jako brčkem.
filtrovací láhev slouží jako rezervoár na vodu, kterou snadno sbalíte a nezabírá vám místo v batohu.
kompatibilní s dalšími láhvemi s hrdlem o průměru 28 mm

UPOZORNĚNÍ

Po přefiltrování vody zejména v zimním období NESMÍ FILTR ZMRZNOUT! Může dojít k poškození porézní membrány (platí v podstatě pro všechny porézní filtry). Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle (vzhledem ke své velikosti je to bez problémů), a to do doby dokud filtr důkladně nevysušíte. Nebo použijte přiložený neoprénový obal, který ochrání filtr před poškozením.

REFERENCE A ZKUŠENOSTI

Technologie filtrů SAWYER
Nejčastěji kladené dotazy na filtry SAWYER
Jak správně čistit filtry SAWYER?
Podívejte se jak filtry SAWYER mění svět!
Postřehy z dlouhodobého testování

Vyrobeno v USADoživotní záruka Sawyer (vztahuje se na samotný filtr, nikoliv na příslušenství)

Sawyer Vodní cestovní filtr SP128 MINI Filter BLACK – SP105 od Sawyer za cenu 1350 Kč

Katalogové číslo: SP105 Kategorie: , ,
Výrobce:Sawyer

Související produkty