0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Stabilotherm Dřevěná kuksa Moose 1,2 dl

455 

Stabilotherm Dřevěná kuksa Moose 1,2 dl od Stabilotherm za cenu 455 Kč

Popis produktu

Dřevěná kuksa STABILOTHERM Moose 1,2 dl
Kuksa zhotovená ze 100% dřeva, které je lehké a příjemné na omak.
Krásné a praktické dřevěné pouzdro ve skandinávském designu, vybavené koženou šňůrkou pro snadné zavěšení. Věrný společník v batohu nebo na opasku při lovu, túře nebo výletu.
Materiály a prostředí
Často se nás ptají, co je to „gumové dřevo“. Není to druh dřeva, který roste na severu, ale je běžný v Asii.
Kaučukovníky se pěstují na velkých plantážích v jihovýchodní Asii k extrakci mléčné mízy, která je surovinou pro přírodní kaučuk. Ten je získáván z rostoucích stromů řezem v kůře.
Po 25-30 letech se však produkce latexu ve stromu velmi sníží. Dříve by se pokácený kaučukovník spálil, jelikož by se dále nepoužíval. Ale dnes se dřevo z pokáceného kaučukovníku recykluje a používá se v různých aplikacích. Mezi nejčastější použití kaučukovníku patří nábytek, hračky a kuchyňské nádobí. Kácení stávajících plantáží nemá zásadní dopad na životní prostředí ani obyvatelstvo.
Dřevo je obnovitelná surovina a i když je tento produkt vyráběn v Asii, má při celkovém pohledu menší dopad na skleníkový efekt ve srovnání například s plastovým výrobkem. Pojme mnoho produktů na malé ploše, což znamená, že emise lodní dopravy na produkt budou relativně malé. Studie ukázaly, že zdaleka největší vliv na uhlíkovou stopu má surovina, zatímco doprava a výroba nejsou při srovnání plastu se dřevem vůbec tak důležité. 
STABILOTHERM dřevěný hrnek je zdravotně nezávadný, tedy neobsahuje nebezpečné látky, které mohou mít vliv na vaše zdraví.Nezapomeňte o svůj dřevěný výrobek pečovat, ihned opláchněte a osušte pak vydrží po generace. A bude to to nejlepší pro životní prostředí.
VÝHODY:

Osvědčený design klasické skandinávské kuksy
100% přírodní materiál – kaučukovník
Čistý design
Kožený provázek pro snadné uvázání

Technické parametry

Materiál: Dřevo z kaučukovníku
Hmotnost: 120 g
Objem: 120 ml

Stabilotherm Dřevěná kuksa Moose 1,2 dl od Stabilotherm za cenu 455 Kč

Katalogové číslo: 11052_A-01 Kategorie: , ,
Výrobce:Stabilotherm

Související produkty