0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

TOPS Nůž D Fly 4.5 Caleb Musgrave

5 990 

TOPS Nůž D Fly 4.5 Caleb Musgrave od TOPS za cenu 5990 Kč

Popis produktu

Caleb Musgrave je instruktor dovedností v divočině z Mississauga Ojibway v kanadském Ontariu. Caleb procestoval velkou část Kanady a východní části Spojených států a absolvoval výcvik od nejlepších kanadských instruktorů přežití, včetně nespočtu domorodých stařešinů. Caleb strávil tři čtvrtiny svého života v prostředí bushcraftu. V současné době žije Caleb ve své domovské komunitě Mississaugů v Rice Lake, kde od roku 2008 vede školu divočiny Canadian Bushcraft. Díky svému přímočarému stylu výuky smíšenému s břitkým smyslem pro humor se stal mezi svými studenty a kolegy oblíbeným.
V Kanadě je nošení kombinace sekery, pily a nože mnohem běžnější než nošení pouze jedné velké čepele. Nůž tak může být mnohem menší a mnohem hbitější, protože velké práce při sekání a zpracování jsou přenechány ostatním nástrojům. Křovácký nůž musí být dostatečně lehký pro jemné detailní řezbářské práce (výroba síťových jehel, třecích souprav na oheň a podobně) a zároveň dostatečně funkční, aby dokázal stáhnout z kůže a zpracovat jak malou, tak velkou zvěř, takříkajíc od myši po losa. Tato hbitost však musí být spojena s nezlomnou silou. Propadnout se ledem na zamrzlém jezeře, když nikdo není nablízku? Nůž musí být dostatečně pevný, aby vám posloužil jako kotva, zatímco se budete zachraňovat.

Při splnění všech těchto požadavků je skvělé vědět, že nůž Dragonfly 4,5 splňuje všechny požadavky! Caleb strávil posledních sedm let tím, že pomalu rozebíral (doslova) všechny nože, které vlastnil, a rozhodoval se, co se mu líbí a co ne. Nůž Dragonfly 4,5 je spojením všeho, co prošlo kontrolou pana Musgravea. Ačkoli se čepel může do jisté míry podobat jiným bushcraftovým nožům (nesnažil se znovu vynalézt kolo), jsou to četné, na dotek jemné rozdíly, které tento nůž odlišují.
Díky absenci epoxidového povlaku na čepeli je ocel s vysokým obsahem uhlíku 1095 plně odhalena, aby umožnila lesnímu poutníkovi bez námahy vykřesat jiskru – ať už železnou tyčí, nebo úlomkem křemene. Díky tvarované rukojeti z černé plátěné mikarty a bílým příložkám se u nože Dragonfly 4,5 snoubí pohodlí a užitečnost s krásou a uměním. Rukojeť je velmi štíhlá (0,75″ v místě zduření dlaně), ale skvěle padne do velké masité ruky nebo do rukavice mladíka, který se poprvé učí práci se dřevem. Díky těmto drobným detailům, které jsou výsledkem zkušeností a mozolnatých rukou, je nůž Dragonfly 4.5 dlouho očekávaným oficiálním kanadským nožem pro bushcraft. Nůž Dragonfly 4,5, nošený v robustní kůži kvality TOPS, je skvělým společníkem při bushcraftu a bude vám stát po boku i po letech používání a týrání, tedy až do doby, kdy bude předán jako dědictví další generaci buscrafterů. Černé kožené pouzdro na opasek má přední užitkovou kapsu a dodává se s jednou nouzovou píšťalkou TOPS.
Technická specifikace:

Délka čepele: 113 mm
Řezná hrana: 106 mm
Délka rukojeti: 131 mm
Celková délka: 244 mm
Materiál čepele: 1095 uhlíková ocel
Tloušťka čepele: 3,2 mm
Tvrdost čepele: 56-58HRC
Styl čepele: Spear Point
Broušení čepelí: Scandi
Povrchová úprava čepele: Bead Blast
Materiál rukojeti: Black Canvas Micarta
Tloušťka rukojeti: 19 mm
Materiál pouzdra: černá kůže
Hmotnost: 204 g
Hmotnost s pouzdrem: 340 g
Designér: Caleb Musgrave
Vyrobeno v USA

TOPS Nůž D Fly 4.5 Caleb Musgrave od TOPS za cenu 5990 Kč

Katalogové číslo: TOPS-DFLY-4_5 Kategorie: , ,
Výrobce:TOPS

Související produkty