0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Fällkniven Nůž R2z Scout

4 250 

Fällkniven Nůž R2z Scout od Fällkniven za cenu 4250 Kč

Popis produktu

R2 Scout je náš nejmodernější nůž s pevnou čepelí pro aktivní venkovní použití. Je to univerzální nůž nejvyšší kvality, nůž, kterému můžete opravdu věřit, pokud by měla nastat náročná situace. Je silný, aniž by byl těžký a objemný, a díky naší klasické anatomicky dobře navržené rukojeti získáte dobrý a bezpečný úchop.
Pouzdro nože má obousměrný uzamykací systém, částečně pružinový zámek s klíčem, který obecně drží nůž v pochvě, a částečně třmenový zámek, který sklopíte dolů, abyste 100% bezpečně zajistili nůž na místě.
Ocel, kterou používáme, je švédská prášková ocel (Elmax) světové třídy, která je pečlivě tvrzena, ochlazena na minus 190 ° C a poté temperována po dobu dvou hodin na tvrdost HRC 61/62. Poskytuje houževnatou a zároveň tvrdou ocel, která zůstává dlouho ostrá, aniž by byla křehká.
Nůž je určen pro ty, kteří mají o něco menší ruce, tedy ženy, mladé lidi, dívky nebo pro ty, kteří prostě dávají přednost noži o něco menší velikosti – aniž by byla obětována kvalita. Pokud jde o kvalitu, konkuruje většině nožů na světovém trhu (včetně mnoha našich vlastních modelů), ale vzhledem k tomu, že více než polovinu světové populace tvoří ženy/dívky, není více než správné, že tato kategorie zákazníků také získává nejlepší techniku na světě. Stále to není „dívčí nůž“, ale prostě nůž pro ty, kteří nemají ruce velké jako víko.Konvexní broušená hrana je ostrá na dřevo a velmi dobře si zachovává svoji ostrost. Když hrana ztratí svou ostrost nebo pokud se na okraji objeví promáčknutí, použijte jemný plochý diamantový brousek, jako je DC4, aby obnovil její původní vzhled.Několik slov o rozměrech nože: Důvodem, proč jsme se rozhodli mít opravdu silný hřbet čepele, je dát noži sílu odolávat stresu. Čepel tang, tj. část čepele, která jde dovnitř rukojeti, je také široká a silná a je viditelná na konci rukojeti. Špička čepele je vyztužena, aby se zabránilo zlomení. Nůž je silně dimenzován, aby vydržel velké namáhání, takže pokud tento nůž použijete s trochou myšlenky, vydrží celý život.
Kompletní RECENZE nože od Krakena na www.BUSHCRAFTportal.cz

Hlavní přednosti nože Fallkniven R2z

Celková délka: 181 mm
Délka čepele: 80 mm
Tloušťka čepele: 4,8 mm
Hmotnost: 132 g
Materiál čepele: Elmax
Tvrdost čepele: 62 HRC
Materiál rukojeti: Thermorun
Pouzdro: Zytel

Důležité informace o nožích Fallkniven
PouzdraZvláštní pozornost je věnována výrobě pouzder, která jsou funkční a umožňují mít nůž vždy snadno dostupný. Pro svůj nůž si můžete vybrat mezi atraktivním, dobře šitým silným koženým pouzdrem nebo plastovým odolným pouzdrem z materiálu Zytel. Kožené pouzdro nesmí být mazáno tukem, ale ošetřené krémem na boty nebo voskem, aby bylo vodě odpudivé.
Filozofie designuKaždý nůž je výsledkem mnoha let tvrdé práce a testování. Nože jsou testovány v Lulea University of Technology ve Švédsku. To je zárukou, že se na nože můžete spolehnout i v extrémních situacích. Fällkniven je jediná firma na světě, která používá pouze exkluzivní speciální ocele, které jsou zárukou nejvyšší úrovně kvality nožů.
Ocele

Korozi odolná speciální ocelVG10 je ocel určená na těžké práce a je-li správně kalená, umožňuje výrobu ostří, které je skutečně odolné a tvrdé. V současné době se používá laminovaná ocel, neboť je o 20% silnější a pevnější. S vnější vrstvou 420J2 a vnitřkem z oceli VG10 vznikne ostří, které je extrémně silné a udrží ostrost na velmi dlouhou dobu.
Laminovaná cobaltová ocel CoSJe možné se domnívat, že všechny dobré oceli již byly vyvinuty, my si tím však nejsme jisti!Dosud dosud nemáme o naší nové laminované Cobaltové speciální oceli veškeré informce, ale to, co můžeme již nyní s jistotou říci je, že je to velmi dobrá ocel! Slitina 1,1% Cr. 16%. W 0,3%. Mo 1,5%. V 0,3%. Co 2,5%. Stejně jako u ostatních ocelí, se tato ocel používá jako ocel středová, která dává tvrdost kolem 60 HRC. Testovali jsme CoS ocel v CATRA testovací laboratoři ve Velké Británii a má velmi dobré vlastnosti.Při testování Cobaltová ocel vykazuje vysokou ostrost. A naše testy ukazují na velmi dobrou kvalitu a žádné známky po opotřebení. Má jen jedno negativum a tím je skutečnost, že je asi o 50 – 60% dražší než ocel VG10. Naše zkušenosti s touto novou Cobaltovou ocelí jsou tak dobré, že ji již používáme při výrobě mnoha našich nových modelů.
Prášková ocelNaše zkušenosti s laminovanou práškovou ocelí jsou velmi dobré. Ačkoli prášek použitý v oceli je drahý a obtížně zpracovatelný, věříme, že v budoucnosti bude mít při výrobě kvalitních nožů výhodu, jelikož žádný jiný materiál s ním nemůže soupeřit v ostrosti. Práškové oceli najdete ve více než polovině našich výrobků a toto procento se v budoucnosti bude jen zvyšovat.

Černá čepelČerná teflonová vrstva chrání čepel před agresivními látkami a eliminuje nežádoucí odrazy. Náš nový Ceracoat 8H nátěr je velmi odolný. Dosažení dlouhodobě černého povlaku na zcela hladké nerezové ploše však nezaručuje, že černý povlak vydrží jakékoliv špatné zacházení.
RukojeťTvar, tvrdost a materiál rukojeti zajišťují u nože ergonomický tvar a jistotu přilnavosti. Odolnost proti opotřebení, citlivost na chemické vlivy a UV záření jsou optimálně přizpůsobeny tak, aby nůž mohl pracovat bezpečně po mnoho let.
ZárukaJe dána dvouletá záruku na materiálové a výrobní vady, tj. vady, které vznikly v průběhu výroby. V tom případě vám nůž opravíme nebo vyměníme. Záruka není platná, pokud byl nůž použit nesprávně – nesmí být použit na páčení. Na barevné změny způsobené krví, slanou vodou nebo jinými agresivními látkami se záruka nevztahuje, stejně tak na zlomenou čepel. Pouzdro bude vyměněno v případě výrobní vady.
Návod na údržbu – nůž s pevnou čepelíNejjednodušší způsob, jak se postarat o nůž je udržovat jej v čistotě a suchu. Umyjte ho ve vodě s malým množstvím mycího prostředku a ujistěte se, že je řádně vysušen. Čepel není nutné mazat olejem nebo tukem, nicméně některé úchyty získají krásnější patinu, je-li ošetřený olejem na dřevo nebo lněným olejem. Kožené pouzdro nepotřebuje údržbu, ale po použití krému na boty nebo vosku zlepší odolnost proti vodě. Mazací tuk by neměl být používán, protože kůže měkne.

Fällkniven Nůž R2z Scout od Fällkniven za cenu 4250 Kč

Katalogové číslo: R2Z Kategorie: , ,
Výrobce:Fällkniven

Související produkty