0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Jerven BAG Original – Forest

4 790 

Jerven BAG Original – Forest od Jerven za cenu 4790 Kč

Popis produktu

Pončo, celta, pláštěnka a bivak v jednom balení.
Kus vodotěsného materiálu, se zipy na okrajích, s vnitřní starnou potaženou alu fólií odrážející teplo. Vnější strana je maskovaná ve dvou dostupných variantách MOUNTAIN nebo FOREST. Extra velká pláštěnka, dostatečně velká na to, aby se dala použít jako větru a dešti odolný pytel – na sezení v něm. Tímto modelem odstartovala firma Jerven svou výrobu, do dnešního dne se vyrábí verze ORIGINAL beze změny! Protože lepší už být prostě nemůže!!!
V Jerven Bagu nenajdete žádné hi-tech blbiny, technické vychytávky začínají a končí u zipů, to je všechno. Všechny produkty společnosti Jerven jsou vyráběny a vyvíjeny stejnými lidmi, kteří je používají. Díky jedinečnému designu a materiálům je Jerven Bag neuvěřitelně všestranný a vysoce výkonný produkt, který ocení každý, kdo v přírodě tráví dny i noci. 

 
Na webu BUSHCRAFTportal.cz najdete také několik hodnotných článků z používání

Hrátky s Jervenem – ukázky stavby přístřešku v kombinaci se stanovými dílci
Ukázky maskování a rozdíly mezi verzí MOUNTAIN a CAMO
Představení produktů Jerven a jejich využití v přírodě

Fiirma Jerven vyrábí další nové modely, ale ORIGINAL je jen jeden. Jervenbag Original je z jednovrstvého materiálu, je lehký a snadno se tak stane nezbytnou součástí vybavení Vašeho batohu. Nevýhodou je, že je zcela odolný proti vodě, tím pádem může docházet ke kondenzaci z vnitřní strany. V podmínkách pro které byl vyvinut je ale zásadní zůstat chráněn před okolními vlivy a hlavně být v teple což Vám Jervenbag ORIGINAL zaručí! Při své hmotnosti 600g je vhodný jak pro lovce, bushcraftery, turisty,myslivce, kteří tráví hodně času venku.
MATERIÁLY

Povrchový materiál: JervenTextile – 100% vodě a větru, polyesterový potah. Opravdu tvrdý, 5 cm široký pás může nést hmotnost 50 kg!
Zipy: YKK – vysoce kvalitní výrobce, kterému můžete věřit. Všechny jsou oboustranné a oboustranné. Ty jsou ušité s myšlenkou, takže je téměř nemožné, aby se zipy zasunuly do podšívky.

PÉČE
Nic netrvá věčně, ale Fjellduken vám bude sloužit po celá desetiletí, pokud se o něj dobře postaráte. Fjellduken Hunter a Extreme by se nikdy neměl prát v pračce, pokud budete potřebovat prát, udělejte to ručně a nechte vyschnout na vzduchu. Po praní nebo dlouhodobém používání se doporučuje ošetřit Fjellduken vodním odpuzujícím sprejem, aby byl nadále vodotěsný. Pokud se Vám stane, že Jerven Bag probodnete, jsou dostupné opravné kity, kontaktujte nás v případě potřeby!
MATERIÁLOVÉ LIMITY
Jakkoli skvělý je Jervenbag, stále se řídí zákony fyziky. Obsah této sekce je pravděpodobně samozřejmý pro většinu lidí, kteří se zajímají o Fjellduken, ale ujasňme si to.
Vodotěsnost: JervenTexile je 100% vodotěsný materiál, ale konstrukce není. Zipy a průchodky se mohou nechat ve vodě, větru a sněhu, stejně jako všechny spací pytle. Tyto záležitosti lze snadno překonat – sklopte zipy směrem dolů a zašroubujte do rohů, nebo jen zakryjte průchodky s duct tape páskou!
Kondenzace: 100% vodotěsný JervenTextile nepropuští vodu ani dovnitře ani ven, což znamená kondenzaci. Kondenzaci lze ovlivnit pootevřením některého se zipů, který nebude přímo vystaven působení nepříznivého počasí a docílit tím dostatečné odvětrání. Také doporučujeme nevkládat při nocování v Jerven BAgu vkládat do něj mokré části vybavení, zvyšujete tím možnost kondenzace a přesto že bude Vaše vybavení v teple a suchu, zůstane díky kondenzaci nadále mokré.
Lidé z Jervenu mají za sebou desetiletí zkušeností a zkoušeky materiálu ukazují, že 100% vodotěsný materiál s určitou kondenzací daleko lepší variantoiu než částečně prodyšná membrána, která nakonec není 100% vodotěsná. Jerven produkty se výrábí desítky let díky síle použitých materiálů a vysoké kvalitě konstrukce, říkají, sami zaměstnanci, že to opravdu nemůže být lepší – opravdu vědí, o čem mluví! Proto je na Jerven poskytována také desetiletá záruka.

NĚKTERÉ VĚDECKÉ FAKTA
“Nejvíce extrémní test byl proveden ve Finsku ve spolupráci s Dr. Hannu Rintamäkiem na Oulu Regional Institute of Occupational Health. Ve větrných tunelech v Oulu byla teplota snížena na -40 °C a při větrném faktoru to odpovídá -80 °C. Při takových podmínkách by měla nahá kůže omrznout za 15 vteřin.
Test: “Uvnitř pytle Jerven Original: -20 ° C, tj. rozdíl 60° C venku / Uvnitř Jerven Bag Thermo Extreme: + 8° C rozdíl 88 °C .

ZÁRUKA 10 LET
Ano Jerven nabízí svým výrobkům 10 letou záruku , taková důvěra v práci není často k vidění. Záruka se vztahuje na výrobní chyby v textiliích a švech, propálení, probodnutí nebo ztrátu JervenBagu v lese díky skvělé kamufláži :-). Životnost vaku Fjellduken je obvykle 10-15 let!
JERVEN made in NORWAY
Jerven Bag, to je téměř slang mezi lovci, outdoor specialisty a vojáky po celém světě. Jerven vyrábí Fjellduken od roku 1982, kromě častého loveckého použití napříč planetou je vidět Fjellduken také v Afghánistánu v rukou norských a dánských speciálních sil a dokonce i finské obranné síly nedávno přijaly vaky Jerven pro arktické použití.
Forest 
Mountain
Technická data a obsah balení:
Rozměry: 143 x 143 cm v zapnutém stavu / 143 x 286 cm v rozepnutém stavu
Hmotnost: 650 g
Materiál: poaluminiovaný polyester
Barva: Forest / MountainV balení je také nouzová vlajka
Vyrobeno v Norsku
Záruka 10 let

Jerven BAG Original – Forest od Jerven za cenu 4790 Kč

Katalogové číslo: JER-1000F Kategorie: , ,
Výrobce:Jerven

Související produkty