0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M07 (PTFE 2024) Ranger Knife Black – kompozitní pouzdro FJP080

2 370 

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M07 (PTFE 2024) Ranger Knife Black – kompozitní pouzdro FJP080 od Peltonen Knives za cenu 2370 Kč

Popis produktu

Dobrý nůž by měl být bezpečný při používání. Pěkně padnout do ruky a umožnit pevný a jistý úchop. Čepel by se měla zakusovat do zpracovávaného materiálu. Závěrečnou tečkou dobrého nože je samozřejmě správné pouzdro; takové, které dokáže nůž udržet vždy na svém místě, ale zároveň uživateli poskytuje snadný způsob, jak nůž v případě potřeby vytáhnout.
Nový model 2024: Tento nůž je opatřen novou povrchovou úpravou aktualizovanou v roce 2024. Teflonová úprava čepele PTFE, která je nyní černá a nahrazuje původní šedivou variantu.
Nůž M07 Ranger (fin. Sissipuukko M07) všechny tyto věci poskytuje. Je to nezlomný nástroj vhodný pro potřeby bushcrafterů, lovců a survivalistů – všech, kteří se pohybují v přírodě.
Nůž M07 Ranger byl vyroben s pečlivostí a jeho materiály byly vybrány precizně s ohledem na potřeby co nejširšího okruhu uživatelů.

Čepel
Čepel modelu M07 je dlouhá 12,5 centimetru. Je ostrá, dlouho si zachovává ostří a v případě potřeby se snadno brousí.
Běžně je uhlíková ocel náchylná ke korozi a bez náležité péče snadno rezaví. V případě nože M07 Ranger byly vlastnosti uhlíkové oceli, jako je odolnost proti korozi, vylepšeny různými typy povlaků.
Vyznačuje se pevnou, ale přesto pružnou čepelí. Broušení čepele vyhovuje vysoce univerzálním případům použití, což z nože M07 Ranger dělá nástroj, který se osvědčí v každé situaci. Větší kusy palivového dřeva nechte pro sekeru. Tento nůž je nejlepší při použití na menší kusy dřeva. Obstojí například při prořezávání křoví.
Povrchová úprava čepele
Standardní čepel je opatřena teflonovým povlakem. PTFE je běžně známý pod obchodním názvem teflon. Teflon chrání uhlíkovou ocel před korozí a snižuje tření, takže na čepeli ulpívá méně nečistot. Povlak také splňuje normy certifikace bezpečnosti potravin. Tuto vlastnost ocení všichni uživatelé, kteří nožem manipulují s jedlými surovinami, jako je zvěřina a ryby.
Rukojeť
Ergonomická rukojeť nože M07 Ranger byla realizována tak, aby si zachovala svou funkčnost nezávisle na okolnostech. Díky své struktuře, úchopu a příjemnému pocitu zůstává tato rukojeť bezpečně v ruce, a to i s mokrými prsty. Nebude vás studit ani v chladném počasí.
TPV (termoplastický vulkanizát) neabsorbuje vlhkost a není náchylný ani na chemikálie, natož na změny teplot. Odolnost materiálu vůči promáčknutí a oděru je téměř nekonečná.
Pouzdra
Mezi jednoznačné trumfy nože M07 Ranger patří inovativní řešení pouzdra EasyLock. Nůž v pouzdře stabilně sedí, ale v případě potřeby jej lze snadno vytáhnout jednou rukou. Poutko na opasek pouzdra, potažené suchým zipem, je kompatibilní se systémy MOLLE a PALS, což otevírá spoustu možností, pokud jde o nošení nože. Nůž M07 Ranger můžete nosit na opasku, na vestě nebo na popruzích batohu. Pouzdro umožňuje horizontální i obrácené nošení.
Kompozitní pouzdro je vyrobeno z kompozitního plastu, který se nezkazí vlhkostí, a je oboustranně použitelné ihned po vybalení z krabice.
Kožené pouzdro nabízí tradiční variantu.
Kydexové pouzdro nemá mechanismus EasyLock, který obsahují kompozitní a kožené verze. V kydexovém pouzdře nůž M95 Ranger stále pevně drží na místě a v případě potřeby jej lze snadno vyjmout k použití. Odolné, vodotěsné pouzdro lze umístit na opasek uživatele a je vhodné pro praváky i leváky.

Technické parametry:

Vnitřní část nože je opatřena speciální rukojetí
Čepel: uhlíková ocel 80CrV2, délka 12,5 cm
Tvrdost čepele: HRC 58
Tloušťka čepele: 4,25 mm
Rukojeť: termoplastický elastomer (TPE)
Hmotnost: 193 g
Délka: 25 cm

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M07 (PTFE 2024) Ranger Knife Black – kompozitní pouzdro FJP080 od Peltonen Knives za cenu 2370 Kč

Katalogové číslo: FJP080_24 Kategorie: , ,

Související produkty