0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Firebox Outdoors Velký hluboký talíř / poklice / pánev FIREBOX Cowboy Deep Plate Large – elox

320 

Firebox Outdoors Velký hluboký talíř / poklice / pánev FIREBOX Cowboy Deep Plate Large – elox od Firebox Outdoors za cenu 320 Kč

Popis produktu

Talíř, pánev i poklice v jednom. Firebox Cowboy Plate Small se vyznačuje tím, že povrch je tvrdě eloxovaný, nikoliv potažený nepřilnavou vrstvou. Proces tvrdého eloxování přemění povrchovou vrstvu na vysoce vodivou keramiku, která má mikrostrukturu, jež přijímá teplo. Ano, podobně jako litina, ale lepší. Nejen, že je pánev mnohem lehčí, ale také se s ní lépe manipuluje. Tepelná vodivost pánve Firebox je daleko vyšší, a to 237, kde litina má pouze 52. Firebox Cowboy Plate bude tak rychleji reagovat na změny teploty a bude se ohřívat rovnoměrně. 
Díky našim univerzálním kleštím Firebox Lifter na pánve můžete tento talíř používat jako pánev.
Hlavní přednosti pánve Firebox Frypan

varný povrch je tvrdě eloxovaný a není potažen nepřilnavou vrstvou.
proces tvrdého eloxování přeměňuje povrchovou vrstvu na vysoce vodivou keramiku.
je lehčí než litina a lépe se s ní manipuluje.
rychleji reaguje na změny teploty, rovnoměrně se zahřívá.
použití jako hluboký talíř, poklice nebo pánev

Technická specifikace:

Dokonale se vejde do FIREBOX Frypan 25 cm LARGE
Tvrzený elox
Extra silný hliník (dvojnásobná tloušťka oproti běžným pánvím)
Hmotnost: 229g
Rozměry: 27,5 cm horní okraj, 22,5 cm spodní okraj, hloubka 3,75 cm

Upozornění: Při výrobě se na okraji (vnějším okraji) talířů Cowboy vyskytují nevyhnutelné kosmetické stopy. Také odstín (barva) šedého eloxování se může u jednotlivých talířů lišit. To nemá vliv na používání ani dlouhodobou životnost a domníváme se, že se vyplatí mít tvrdou povrchovou úpravu eloxováním uvnitř i zvenčí.

TENTO VÝROBEK NELZE MÝT V MYČCE NÁDOBÍ – POUZE RUČNÍ MYTÍ.
V případě využití talíře jako pánve je nutné talíř vypálit. Postupujte prosím dle níže uvedeného postupu:

Jak správně připravit pro první použití vaši novou pánev Firebox Frypan (tvrdě eloxovaný hliník)
Návod pro vypálení: (k dispozici také na Youtube – vyhledejte “firebox fryty pan seasoning” v ENG):

Pánev umyjte saponátem na nádobí a horkou vodou. osušte ručníkem.
Umístěte pánev do trouby nebo na zahradní BBQ gril (s teploměrem), pokud chcete pánev vypalovat venku. Předehřejte pánev na 260°C – tím se vypálí potravinářský silikonový tmel, který byl na pánev nanesen z výroby.
Jakmile dosáhne pánev požadovanou teplotu 260°C vyjměte pánev (opatrně ideálně kleštěmi přidržujte zmačkanou papírovou utěrku) naneste první vrstvu oleje. Nejlepší je potravinářský lněný olej bez lignanů (obvykle ho najdete v obchodech se zdravou výživou), nicméně fungovat bude jakýkoli potravinářský tuk (většina lidí používá řepkový nebo rostlinný olej). Rozetřete jej hojně nasycenou papírovou utěrkou a poté jej opět setřete suchou papírovou utěrkou. Setřete všechen vlhký, lesklý olej, dokud vám nezůstane převážně suchý saténový povrch. (Bude to sice dost kouřit, takže zapněte ventilátor a nebo otevřete okna, pokud pánev vypalujete doma).
Vložte pánev na 30 minut do trouby o teplotě 260°C, poté ji vyjměte, (pozorně se podívejte na vrstvu keramického povrchu a uvidíte jemný vzor. Většina olejů se sbíhá do teček. Lněný olej se rozkládá rovně po vzoru podobného kůře.) naneste další vrstvu oleje stejnou technikou stírání a mazání, která byla popsána dříve. Opakujte alespoň tři vrstvy. Čím více vrstev, tím lépe, osobně bych jich neudělal více než šest. Tím by se vytvořila polymerní vrstva.
Poslední vrstvu nechte vypálit celou hodinu při teplotě 260°C. Tím se polymerová vrstva vytvrdí a zpevní.

Poznámka: Výrobce doporučuje používat nepřilnavý sprej na vaření s lecitinem, dokud se vaše pánev plně nevypálí.

Nepřilnavé spreje obsahují lecitin, který pomáhá oleji dostat se hluboko do pórů. Také se snadno připaluje, takže doporučuji sprej nastříkat a pak ho zase setřít (abyste se vyhnuli spálené chuti popcornu) před přidáním vámi preferovaného oleje nebo tuku na vaření. Po dokončení vaření setřete pánev od přebytečného oleje a zvyšte teplotu, dokud se z ní nezačne kouřit, v tu chvíli vypněte oheň a nechte pomalu vychladnout
Návod k použití: 

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení se vaše sezónní vrstva může poškrábat, proto se vyhněte abrazivním drátěnkám a používejte vhodné náčiní. Dobrou zprávou je, že ani škrábance nejsou koncem světa; malé škrábance se používáním vyplní nově polymerizovanými oleji
Pánve Firebox velmi dobře vedou teplo, je tím pádem potřeba méně tepla, takže začněte s nízkou teplotou a pomalu se propracovávejte nahoru, dokud nezískáte pocit lepšího výkonu při vaření.
Při předehřívání neodcházejte, tyto pánve se rychle zahřívají, takže riskujte přehřátí prázdné pánve.
Vždy respektujte horké povrchy a dbejte zvýšené opatrnosti. Nepokoušejte se pánev rychle zchladit.

Upozornění: V důsledku výrobního procesu jsou na okraji (vnějším okraji) pánve nevyhnutelné kosmetické stopy. Nemá to vliv na používání ani na dlouhodobou životnost.

Firebox Outdoors Velký hluboký talíř / poklice / pánev FIREBOX Cowboy Deep Plate Large – elox od Firebox Outdoors za cenu 320 Kč

Katalogové číslo: P88LGPIE Kategorie: , ,

Související produkty