0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Carinthia Spací pytel DEFENCE 4 – 185 cm

5 560 

Carinthia Spací pytel DEFENCE 4 – 185 cm od Carinthia za cenu 5560 Kč

Popis produktu

Chlapi, co to mají rádi drsně a nebojí se ani mrazivé noci v divočině, pozor! Spací pytel Defence 4 v barvě, co se ztratí v lese stejně dobře jako vy, je tu pro všechny vaše výpravy, kdy teploty padají hlouběji než vaše nálada v pondělí ráno.
Tento spacák není pro mamánky. Je to spacák pro drsné chlapy. Připraven vás udržet v teple. Díky svému voděodolnému plášti a izolačním schopnostem je jako váš osobní ochranný štít proti všem nepříjemnostem matky přírody.
Olivová barva? Nejenže se skvěle hodí k vašim očím, ale taky perfektně maskuje všechny stopy divoké noci. Ať už jste se rozhodli vyzvat severní vítr na souboj nebo jen chcete přežít noc v drsné zahradě.
Jste připraveni na další dobrodružství? Se  spacím pytlem Defence 4 můžete klidně vyrazit i na Severní pól – no, skoro.
Klíčové vlastnosti:

DEFENCE 4 je velice oblíbený a nejčastěji používaný univerzální spací pytel s výborným poměrem mezi hmotností, objemem a užitnými vlastnostmi.
Jedná se o osvědčený spací pytel použitelný ve třech ročních obdobích. Spolehlivě poslouží za chladných nocí v divoké přírodě i v úkrytech zbudovaných ve sněhu.
Krycí chlopeň na vnější straně zipu chrání před průnikem větru a vlhkosti.
Vnější plášť zhotovený z nylonového mikrovlákna se vyznačuje nízkou hmotností a současně vysokou odolností. Navíc je opatřen mikroporézní nepromokavou vrstvou.
Úniku vnitřního tepla přes zavírání brání široká chlopeň na vnitřní straně zipu.
Na dně obalu se nachází ucho pro snadné přenášení pytle.

 

DEFENCE 4
Typ – 185
Typ – 200

Obj. č.
92450
92480

NSN
8465-41-000-1604
8465-41-000-1606

Max. výška postavy
185 cm
200 cm

Hmotnost
1850 g
2000 g

Rozměr ve sbaleném stavu
 

Bez komprese
26 x 50 cm
28 x 50 cm

S kompresí
23 x 38 cm
25 x 38 cm

Izolační látka:
G-LOFT Plus (Duté vlákno)

Hmotnost náplně
1000 g
1100 g

Délka
215 cm
230 cm

Šířka v ramenou
83 cm
87 cm

Šířka v nohách
57 cm
60 cm

Svrchní materiál
100% polyamidové mikrovlákno Shellproof (vodní sloupec > 500mm)

Vnitřní mariál
100% polyamidové mikrovlákno Shelltrans

Barva
Olivově zelená RAL 7013

 

VÝPLŇ G-LOFT PLUS
Vyrobeno z vysoce kvalitních dvousložkových polymerů. Struktura výplně G-LOFT Plus je ve skutečnosti v mnoha směrech podobná vysoce kvalitnímu husímu prachovému peří. Třírozměrné zkadeření zajišťuje maximální elastičnost a měkký omak.

DVOUVRSTVÁ SENDVIČOVÁ KONSTRUKCE S VOLNÝM POTAHEM
Dvě izolační vrstvy G-LOFT Plus jsou uspořádány tak, aby prošívání bylo navzájem přesazeno. Nakonec je připojen potah, který vytváří další vzduchovou vrstvu mezi ním a prošívanou izolací. Protože potah nemá žádné stehy, je relativně vodo- i vzduchotěsný.

TVAR PŘIPOMÍNAJÍCÍ MUMII
Zde hrají velikostní, váhová a tepelná kritéria nejdůležitější roli. Zúžená nožní část snižuje váhu a velikost spacího pytle. Hlavní výhodou je však to, že od kolen dolů je postupně stále méně vnitřního prostoru, což umožňuje lepší zahřátí. Nožní část by neměla být tak malá, aby chodidla jakoby ‘propichovala’ izolační vrstvy. Jako ideální se osvědčil tvar lichoběžníkový. Klínový tvar, jehož šířka se plynule zúžuje odshora dolů nekopíruje přesně tělesné proporce.

LICHOBĚŽNÍKOVÁ NOŽNÍ ČÁST
Zkušenosti ukázaly, že lichoběžníkový střih poskytuje maximální prostor pro chodidla v normální spánkové poloze. Chodidla se nedotýkají izolační vrstvy, takže nedochází ke vzniku studených míst. Tento lichoběžníkový střih poskytuje také místo k uskladnění náhradního oblečení a pytle na obuv.

THERMOFLECT
Thermoflect zvyšuje schopnost spacího pytle udržet teplo asi o 11%. Thermoflect je naším řešením k omezení ztráty tepla vyzařovaného lidským tělem. Thermoflect je ultralehká, ultrapružná a prodyšná textilie s jedinečnou schopností odrážet tělesné teplo.

OBOUSMĚRNÝ ZIP
Všechny vojenské spací pytle Carinthia jsou opatřeny oboustranným zipem. Jezdec na horní straně pytle nemá blokování a umožňuje rychlé a snadné vyklouznutí ze spacího pytle v případě nutnosti (např. poplachu). Jezdec dole je s blokováním, a lze jej otevřít kvůli větrání.

KOMBINACE / SYSTÉM SPACÍHO PYTLE
Některé z našich spacích pytlů lze kombinovat tak, aby tvořily ucelený systém. Takový systém lze pak použít jako spací pytel pro všechna čtyři roční období a dává vám možnost nosit pouze takovou váhu a takový objem, který potřebujete vzhledem k převládajícím teplotám.

Carinthia Spací pytel DEFENCE 4 – 185 cm od Carinthia za cenu 5560 Kč

Katalogové číslo: U92450 Kategorie: , ,
Výrobce:Carinthia

Související produkty