0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Casström Nůž Woodsman – Carbon steel Sleipner – English Bog Oak

3 990 

Casström Nůž Woodsman – Carbon steel Sleipner – English Bog Oak od Casström za cenu 3990 Kč

Popis produktu

Woodsman, nový bushcraftový nůž od společnosti Casström! Klasický nůž do divočiny, který navrhl anglický nožíř a instruktor bushcraftu Roger Harrington.
Pořádný full-tang nůž s čepelí o délce cca 9 cm. Nůž má rovnou a poměrně kulatou rukojeť vyrobenou tak, aby vyhovovala jak velkým, tak malým rukám. Součástí balení je kožená šňůrka na rukojeť a pevné kožené hluboké pouzdro.
Čepel nože je vyrobena ze silné nástrojové oceli Sleipner z Uddeholmu s vysokým obsahem uhlíku, aby byl nůž odolný při náročném použití, například při štípání dřeva, ale také s trochou chromu, který do jisté míry odolává korozi.Díky vlastnostem oceli spolu se skandinávským výbrusem je čepel robustní a zároveň se s ní snadno manipuluje a snadno se brousí malým plochým brouskem v lese.
Rukojeť je vyrobena z asi 5000 let starého bahenního dubu, vykopaného v Anglii. Dřevo je navíc stabilizované, díky čemuž je rukojeť nejen velmi pevná, ale také se snadno udržuje. Barevný odstín se může měnit od černé až po tmavě hnědou.
Tvůrce nože Roger Harrington je zkušený outdoorák a výrobce nožů, který se svou společností Bison Bushcraft v Sussexu , Anglie, již dvacet let vyučuje Bushcraft a přežití civilní i vojenské zákazníky.
Nůž je dodáván s robustním pouzdrem vyrobeným z 3mm koňakově hnědé vyčiněné fullgrain hovězí kůže. Pouzdro je opatřeno extra širokým poutkem na opasek, otvorem pro odvod tekutiny a otvorem pro šňůru na krk.
MATERIÁL OCELE Sleipner: 
Ocel Sleipner s vysokým obsahem uhlíku. Chemické složení umožňuje její kalení na vysokou tvrdost se zachovanou tažností (schopností deformovat se bez porušení) a houževnatostí, přičemž se snadno brousí a je schopna získat velmi ostré a odolné ostří. Díky určitému obsahu chromu odolává do určité míry korozi ve srovnání s běžnou uhlíkovou ocelí. Přesto je třeba čepel po použití vysušit a při skladování v prostředí s vysokou vlhkostí ji chránit olejem nebo voskem.Složení: C 0,9 % Si 0,9 % Mn 0,5 % Cr 7,8 % Mo 2,5 % V 0,5 %.
Technické parametry

Délka čepele cca 8,8 cm
Tloušťka čepele cca 4 mm
Šířka čepele cca 2,7 cm
Mlýnek Scandi grind
Rukojeť 5000 let starý bahenní dub
Tvrdost 58-60 HRC
Ocel Vysoko-uhlíková nástrojová ocel Uddeholm Sleipner
Celková délka cca 20,5 cm
Hmotnost cca 156 g

Casström Nůž Woodsman – Carbon steel Sleipner – English Bog Oak od Casström za cenu 3990 Kč

Katalogové číslo: 10809 Kategorie: , ,
Výrobce:Casström

Související produkty