0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Helikon-Tex® Bunda Helikon SAS Smock – Duracanvas – Coyote Velikost: XL

2 290 

Helikon-Tex® Bunda Helikon SAS Smock – Duracanvas – Coyote Velikost: XL od Helikon-Tex® za cenu 2290 Kč

Popis produktu

Tradice a funkčnost: nové vydání
Vojenská smock bunda se vrací ve vylepšené verzi. Klasické prvky jsme zachovali, ale obohatili, takže vintage styl jde ruku v ruce s funkčností. SAS Smock je plně na zip a vyplňuje mezeru mezi dvěma bundami v nabídce Helikon-Tex: těžší a pokročilejší Anorak Pilgrim Jacket a lehčí Anorak Woodsman Jacket. 
Celá bunda je vyrobena z materiálu Duracanvas vhodného pro voskování a zvyšuje ochranu před lehkým deštěm a sněhem.
Lehká a univerzální
Bunda SAS Smock Jacket je univerzální díky jednoduchému střihu a možnosti nastavení na několika místech. Kapuce je nastavitelná ve dvou rovinách. Toto řešení umožňuje přesné přizpůsobení kapuce k hlavě v závislosti na povětrnostních podmínkách, čepici atd.
Díky dvěma lemům – jeden v pase, druhý na spodním okraji – si můžete libovolně nastavit míru přilnavosti bundy k tělu. Můžete tak zvýšit nebo snížit ventilaci pod bundou podle svých potřeb. Dalším komfortem jsou větrací otvory umístěné pod podpaží. V kombinaci s lehkou konstrukcí vytvořili bundu do každého počasí od léta do zimy.

Spousta kapes a pohodlí
Navzdory svým vojenským kořenům funguje SAS Smock skvěle jako bushcraft bunda. Je to především kvůli jednoduchému, ale promyšlenému střihu. Tato bunda má osm kapes. Na vnější straně čtyři klasické, čtvercové kapsy zapínané na kanadské knoflíky. 
Je to pocta ikonickým britským uniformám a jejich funkčnosti. Kapsa s knoflíkem našitým na pásce se snadněji otevírá a riziko rozepnutí knoflíku je minimální. Pod horními kapsami jsou další dvě, zapínané na zip na boku. Jsou nejvhodnější pro přenášení plochých předmětů. Pod spodními kapsami identická řešení umožňují schovat a zahřát ruce. 
V každé náprsní kapse je speciální poutko pro uchycení výbavy, které ji chrání před ztrátou. Rukavice Bushcraft lze připevnit k paracordovým poutkům na obou stranách bundy.
Vojenská bunda – od bitevního pole po bushcraft
Inspirací pro SAS Smock Jacket bylo vojenské oblečení, které nosily jednotky SAS (Special Air Service) a další. Od 2. světové války si jej mnoho vojáků cenilo pro volný, pohodlný střih, množství kapes a lehký materiál, který chránil před povětrnostními vlivy. Od 40. let 20. století až dodnes jsou bundy oblíbené v mnoha zemích a ceněné pro svou všestrannost.

Klíčové vlastnosti:

Odolný Duracanvas materiál: Můžete ho i voskovat, takže vydrží, co si od něj slibujete.

Kanadské knoflíky: Nejen, že skvěle drží, ale taky dodávají bundě ten správný šmrnc.

Pásky v horních kapách: Super na přichycení věcí, abyste nic neztratili.

Paracord smyčky: Na rukavice nebo co potřebujete mít po ruce.

Osm kapes: Aby se vám všechno vešlo a bylo po ruce, kdykoliv potřebujete.

Technické parametry:

Hmotnost: 1000 g, tak akorát na to, aby byla bunda pevná, ale ne těžká.

Materiál: Hlavní část je mix 65% polyesteru, 33% bavlny a 2% elastanu, a síťovina je 100% polyester – kombinace pro pohodlí a odolnost.

Gramáž: 230 g/m2, dostatečně robustní, ale stále pohodlná.

UPOZORNĚNÍ: Nášivky a obsah kapes nejsou součástí balení.

Helikon-Tex® Bunda Helikon SAS Smock – Duracanvas – Coyote Velikost: XL od Helikon-Tex® za cenu 2290 Kč

Katalogové číslo: KU-SAS-DC-11_XL Kategorie: , ,
Výrobce:Helikon-Tex®

Související produkty