0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Hultafors Sekera AGDOR střední univerzální 900g

1 990 

Hultafors Sekera AGDOR střední univerzální 900g od Hultafors za cenu 1990 Kč

Popis produktu

Střední sekera řady AGDOR, jejíž hlava váží 900 g a topůrko měří 650 mm. Hlava vznikla postupným kutím vybrané švédské oceli a následným zakalením, které dalo oceli u břitu krásnou tmavě šedou barvu.
Povrch oceli je opracován pískováním, které ocel současně ve velké míře chrání před korozí. Topůrko je z hickory, tedy dřeva ořechovce bílého, což je materiál, který se dlouhodobě osvědčil jako nejlepší na výrobu topůrek a násad obecně.
S trochou péče vám bude sekera Hultafors sloužit k plné spokojenosti po celý život.

Technická specifikace:

Délka topora: 650mm
Hmotnost: 900g
Materiál: Ocel švédská, dřevo- bílý ořech

K této sekeře je možné objednat kožený oplet pro ochranu topora, více ZDE

Hultafors – KOVANÉ SEKERY S TRADICÍ
Sekery Hultafors se vyrábějí tradičním způsobem již od roku 1697. V Hults Bruk v Östergötlandu jsou kováři, kteří dělají práci, kterou mnoho jiných nedokáže. Jen několik výrobců na světě zaměstnává kováře, kteří dokáží vyprodukovat takto řemeslně opracované výrobky. Hlavy seker jsou ze švédské oceli trvale vysoké kvality. Údery se provádějí tak dlouho, dokud sekera nezíská svůj konečný tvar. Zvyšuje to hustotu oceli a tím i její trvanlivost a životnost. Naše zkujňovací metody zanechávají na sekeře zřetelnou zónu, ve které se dá sekera ostřit, aniž by tím utrpěla pevnost ostří. Pokud se sekera správně používá, vydrží celé generace.
Odolný materiálSekery jsou vyrobeny ze švédské oceli s trvale vysokou kvalitou. Při tepelném zpracování oceli využíváme technologii, která zřetelně ohraničí vytvrzenou část sekery. Tuto část sekery je možné upravovat aniž by se snížila pevnost ostří.
Ztělesnění řemeslaSekery jsou ručně kované. Ocel se opracovává tak dlouho, dokud sekera nezíská konečnou podobu. Je to nákladná technologie, která ale zvyšuje hustotu oceli a tím i její pevnost, obzvlášť když ji porovnáte se sekerami, které jsou opracované jen několika málo údery.
Vyberte si správnou sekeru!Hultafors vyrábí sekery, které jsou navrženy pro řadu různých užití, včetně kácení a štípání. Vyrábíme i sekery, které je možné používat mimo práci – pro lov, kempování a sport. Bez ohledu na to, pro jakou situaci sekeru vyrábíme, musí být opracována s nejvyšší péčí.
Pevná topůrkaTopůrka použitá na našich sekerách jsou vyrobena z bílého amerického ořechu. Toto dřevo je pevné a pružné, takže se využívá pro výrobu různých typů topůrek odpradávna. Topůrko špatné kvality nebo poškozené je rizikem bezpečnosti a mělo by být vyměněno za předpokladu, že je hlava kladiva stále v dobrém stavu.

Hultafors Sekera AGDOR střední univerzální 900g od Hultafors za cenu 1990 Kč

Katalogové číslo: 840085 Kategorie: , , ,
Výrobce:Hultafors

Související produkty