0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Morakniv Nůž Hunting Eldris (S) Burnt Orange/Olive Green

1 050 

Morakniv Nůž Hunting Eldris (S) Burnt Orange/Olive Green od Morakniv za cenu 1050 Kč

Popis produktu

Univerzální švédský kapesní nůž (vhodný také pro zavěšení na krk), který je ideální pro každou výpravu, bez ohledu na její délku či náročnost. Tato edice v barvách inspirovaných lovem nabízí odolnou konstrukci vhodnou pro práci v různých povětrnostních podmínkách po celý rok.

S tímto nožem můžete snadno řezat třísky a rozdělávat oheň během jednodenního výletu nebo využít jeho sílu, odolnost a všestrannost na delších výpravách a při lovu.
Každá část tohoto nože, od čepele po rukojeť, je vyrobena z kvalitních materiálů. Rukojeť s tradičním vzorem rhombus poskytuje pevný a pohodlný úchop.
Ostří nože je broušeno do skandinávského výbrusu, což zajišťuje dlouhotrvající ostrost čepele. Čepel má polomatnou úpravu oblíbenou mezi outdoorovými nadšenci.
Tato recyklovaná švédská nerezová ocel je 2 mm široká a 59 mm dlouhá, což z ní činí spolehlivého společníka pro vaše dobrodružství.
Nožem lze snadno manipulovat díky závěsnému otvoru v horní části rukojeti, a pouzdro s kosočtvercovou prohlubní Click Lock jej bezpečně uchovává.
Rukojeť z TPE poskytuje extra výdrž při opakované námaze, symetrie rukojeti umožňuje flexibilní použití a její design zároveň nabízí pevné uchopení nože.
Hrana nože je navržena pro použití s křesadlem, takže nemusíte ohrozit ostří nože při rozdělávání ohně.
Plastové pouzdro má dva odtokové otvory pro snadnou údržbu a je vybaveno koženým poutkem pro uchycení k opasku.
Poutko na opasek lze oddělit a následně zase přidělat k samotnému pouzdru.
Useň činěná zeleninou jako přírodní materiál je nejlepší volbou, pokud se jedná o časté užívání nože a drobných namáhaných částí, které jsou neustále opakovaně používány.
Polymer použitý při výrobě pouzdra zajišťuje jeho pevnost a excelentní ochranu nože.
Tento nůž představuje spojení tradičního designu a moderních materiálů, ať už jste pravák nebo levák.

Recenzi nože Morkaniv ELDRIS zpracoval Kraken v článku na www.BUSHCARFTportal.cz

Co je to vlastně diskutovaná “Recyklovaná švédská nerezová ocel” ?!?
Stejně jako kolekce Ash Wood Outdoor Collection je vyrobena ze stejných vysoce kvalitních slitin nožířských ocelí, které se v naší výrobě používají po celá léta a desetiletí. Není to nová ocel, ani nový dodavatel, nová není ani „recyklace“. Naší volbou bylo využití udržitelných materiálů, které představují menší zátěž pro životní prostředí.
Ocel kolekce Ash Wood se od ostatních liší utajovaným tepelným zpracováním zahrnující kryogenní kalení. Jde o proces, který využívá velmi nízkých teplot, daleko pod bodem mrazu. Zakalená ocel se ihned po kalení ochlazuje při velmi nízkých teplotách. Čepele Ash Wood Outdoor Collection jsou tedy hluboko zmrazené, aby se maximalizoval nejlepší možný výkon, kterého může ocel dosáhnout.Čepele nožů jsou vyrobeny z kombinace švédských nerezových oceli sandvik 12C27 a 14C28N, kalených na HRC 56-58.5. Vyznačují se extrémní pevností, dlouhou životností a mají velmi vysokou odolnost proti vlhkosti, která jinak může způsobit korozi čepelí. Recyklovaná švédská nerezová ocel zůstává ostrá mnohem déle než uhlíková ocel, je mnohem méně citlivá na tvorbu rzi a snadno se udržuje. Vždy je však dobré zvyknout si po použití nože čepel opláchnout pod tekoucí horkou vodou, nejlépe jemným mýdlovým roztokem.
Věděli jste jaký je rozdíl mezi nožem Morakniv ELDRIS a ELDRIS Basic? Čtěte ZDE
 Technická specifikace:

Materiál čepele: 80% recyklovaná švédská nerezová ocel
Délka čepele: 59 mm
Materiál střenky: TPE
Tloušťka čepele: 2 mm
Délka nože: 145 mm
Celková délka: 175 mm
Výška nože: 43 mm
Šířka nože: 37 mm
Hmotnost nože: 88 g
Celková hmotnost: 160 g
Pouzdro: Polymer

Morakniv Nůž Hunting Eldris (S) Burnt Orange/Olive Green od Morakniv za cenu 1050 Kč

Katalogové číslo: 14237 Kategorie: , ,
Výrobce:Morakniv

Související produkty