0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M95 Ranger Knife Uncoated – kompozitní pouzdro FJP144

1 790 

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M95 Ranger Knife Uncoated – kompozitní pouzdro FJP144 od Peltonen Knives za cenu 1790 Kč

Popis produktu

Dobrý nůž by měl být bezpečný při používání. Pěkně padnout do ruky a umožnit pevný a jistý úchop. Čepel by se měla zakusovat do zpracovávaného materiálu. Závěrečnou tečkou dobrého nože je samozřejmě správné pouzdro; takové, které dokáže nůž udržet vždy na svém místě, ale zároveň uživateli poskytuje snadný způsob, jak nůž v případě potřeby vytáhnout.
Nůž M95 Ranger (fin. Sissipuukko M95) všechny tyto věci poskytuje. Je to nezlomný nástroj vhodný pro potřeby armády, bushcrafterů, lovců a survivalistů – všech, kteří se pohybují v přírodě.
Nůž M95 Ranger byl vyroben s pečlivostí a jeho materiály byly vybrány precizně s ohledem na potřeby co nejširšího okruhu uživatelů.
Čepel
Čepel modelu M95 je dlouhá 15 centimetrů. Je ostrá, dlouho si zachovává ostří a v případě potřeby se snadno brousí.
Vyznačuje se pevnou, ale přesto pružnou čepelí. Broušení čepele vyhovuje vysoce univerzálním případům použití, což z nože M95 Ranger dělá nástroj, který se osvědčí v každé situaci. Větší kusy palivového dřeva nechte pro sekeru. Tento nůž je nejlepší při použití na menší kusy dřeva. Udrží si svou pozici například při prořezávání křoví.
Povrchová úprava čepele
Tato verze nože je bez povrchové úpravy.
Rukojeť
Ergonomická rukojeť nože M95 Ranger byla realizována tak, aby si zachovala svou funkčnost nezávisle na okolnostech. Díky své struktuře, úchopu a příjemnému pocitu zůstává tato rukojeť bezpečně v ruce, a to i s mokrými prsty. Nebude vás studit ani v chladném počasí.
TPV (termoplastický vulkanizát) neabsorbuje vlhkost a není náchylný ani na chemikálie, natož na změny teplot. Odolnost materiálu vůči promáčknutí a oděru je téměř nekonečná.
Pouzdra
Mezi jednoznačné trumfy nože M95 Ranger patří inovativní řešení pouzdra EasyLock. Nůž v pouzdře stabilně sedí, ale v případě potřeby jej lze snadno vytáhnout jednou rukou. Poutko na opasek pouzdra potažené suchým zipem je kompatibilní se systémy MOLLE a PALS, což otevírá spoustu možností, pokud jde o nošení nože. Nůž M95 Ranger můžete nosit na opasku, na vestě nebo na popruzích batohu. Pouzdro umožňuje nošení ve vodorovné poloze i vzhůru nohama.

Kompozitní pouzdro je vyrobeno z kompozitního plastu, který se nezkazí vlhkostí, a je oboustranně použitelné ihned po vybalení z krabice.
Kožené pouzdro nabízí tradiční variantu.
Kydexové pouzdro nemá mechanismus EasyLock, který obsahují kompozitní a kožené verze. V kydexovém pouzdře nůž M95 Ranger stále pevně drží na místě a v případě potřeby jej lze snadno vyjmout k použití. Odolné, vodotěsné pouzdro lze umístit na opasek uživatele a je vhodné pro praváky i leváky.

Technické parametry:

Vnitřní část nože je opatřena speciální rukojetí:
Čepel: uhlíková ocel 80CrV2, délka 15 cm.
Tvrdost čepele: HRC 58
Tloušťka čepele: 4,25 mm
Rukojeť: termoplastický elastomer (TPE)
Hmotnost: 198 g
Délka: 25 cm

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M95 Ranger Knife Uncoated – kompozitní pouzdro FJP144 od Peltonen Knives za cenu 1790 Kč

Katalogové číslo: FJP144 Kategorie: , ,

Související produkty