0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Petromax Litinový hrnec Dutch Ovens FT6

2 490 

Petromax Litinový hrnec Dutch Ovens FT6 od Petromax za cenu 2490 Kč

Popis produktu

Ať už doma v troubě nebo na ohni v přírodě – s kotlíkem Petromax se maso a zelenina ve vlastní šťávě vždy dobře uvaří. Díky přizpůsobenému povrchu se snadno udržuje. Pokličku lze využít jako pánev, nebo jako tác na pokrmy.
Kotlík může být dobrým pomocníkem při kempingu a outdoorových aktivitách. Při vaření doporučujeme zahrnout také víko žhavými uhlíky, díky čemuž docílíte rovnoměrného pečení v celém hrnci. Litinový materiál kotlíku je obzvlášť odolný a může dobře sloužit i dalším generacím. S kotlíkem Petromax budete vždy na cestách dobře vybaveni a připravíte skvělé pokrmy bez nutnosti zásahů do pokrmů během vaření.

Příprava litinového nádobí před první použitím

Litinové nádobí před prvním použitím pečlivě omyjte v čisté, horké vodě. Nepoužívejte detergenty (saponáty) ani hrubé mycí nástroje (drátěnka). Ideálním náčiním je měkký kartáč na nádobí, nebo jemná houbička.
Řádně omyté nádobí okamžitě dobře vysušte.
Vnitřní povrch nádobí poté důkladně potřete rostlinným olejem bez přidaných solí. Můžete použít též tuhý rostlinný olej, který rozmažete po vnitřní straně nádobí. To pak necháte prohřát a přebytečný olej slijete.
Pro dosažení ideálního efektu je možné postup opakovat 2x -3x před prvním použitím. Správně připravené litinové nádobí je dokonale nepřilnavé.
Nakonec stačí vytřít nádobí papírovou utěrkou. Stále by mělo být mírně mastné – tím se stává nepřilnavým a je zabráněno tvorbě rzi.

Technická specifikace:

Materiál: Litina
Pro 4 – 8 osob
Vysoce odolný materiál – Vhodný do trouby nebo na oheň
Pokličku lze využít jako pánev, nebo jako tác na pokrmy
Barva: Černá
Objem: 7 l

Objem hrnce: 5,5 l
Objem poklice: 1,5 l

Rozměr: 200 x 365 x 330 mm

Rozměr hrnce: 140 x 365 x 315 mm
Rozměr poklice: 70 x 330 x 315 mm

Hmotnost: 9,5 kg

Hmotnost hrnce: 5,3 kg
Hmotnost poklice: 4,2 kg

Petromax Litinový hrnec Dutch Ovens FT6 od Petromax za cenu 2490 Kč

Katalogové číslo: FT6 Kategorie: , ,
Výrobce:Petromax

Související produkty