0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M95 (PTFE 2024) Ranger Knife Black – kožené pouzdro FJP001

2 590 

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M95 (PTFE 2024) Ranger Knife Black – kožené pouzdro FJP001 od Peltonen Knives za cenu 2590 Kč

Popis produktu

Dobrý nůž by měl být bezpečný při používání. Pěkně padnout do ruky a umožnit pevný a jistý úchop. Čepel by se měla zakusovat do zpracovávaného materiálu. Závěrečnou tečkou dobrého nože je samozřejmě správné pouzdro; takové, které dokáže nůž udržet vždy na svém místě, ale zároveň uživateli poskytuje snadný způsob, jak nůž v případě potřeby vytáhnout.
Nový model 2024: Tento nůž je opatřen novou povrchovou úpravou aktualizovanou v roce 2024. Teflonová úprava čepele PTFE, která je nyní černá a nahrazuje původní šedivou variantu.
Nůž M95 Ranger (fin. Sissipuukko M95) všechny tyto věci poskytuje. Je to nezlomný nástroj vhodný pro potřeby armády, bushcrafterů, lovců a survivalistů – všech, kteří se pohybují v přírodě.
Nůž M95 Ranger byl vyroben s pečlivostí a jeho materiály byly vybrány precizně s ohledem na potřeby co nejširšího okruhu uživatelů.

Čepel
Čepel modelu M95 je dlouhá 15 centimetrů. Je ostrá, dlouho si zachovává ostří a v případě potřeby se snadno brousí.
Běžně uhlíková ocel je náchylná ke korozi a bez náležité péče snadno rezaví. V případě nože M95 Ranger byly vlastnosti uhlíkové oceli, jako je odolnost proti korozi, vylepšeny různými typy povlaků.
Vyznačuje se pevnou, ale přesto pružnou čepelí. Broušení čepele vyhovuje vysoce univerzálním případům použití, což z nože M95 Ranger dělá nástroj, který se osvědčí v každé situaci. Větší kusy palivového dřeva nechte pro sekeru. Tento nůž je nejlepší při použití na menší kusy dřeva. Udrží si svou pozici například při prořezávání křoví.
Povrchová úprava čepele
Standardní čepel je opatřena teflonovým povlakem. PTFE je běžně známý pod obchodním názvem teflon. Teflon chrání uhlíkovou ocel před korozí a snižuje tření, takže na čepeli ulpívá méně nečistot. Povlak rovněž splňuje normy certifikace bezpečnosti potravin. Tuto vlastnost ocení všichni uživatelé, kteří nožem manipulují s jedlými surovinami, jako je zvěřina a ryby.
Rukojeť
Ergonomická rukojeť nože M95 Ranger byla realizována tak, aby si zachovala svou funkčnost nezávisle na okolnostech. Díky své struktuře, úchopu a příjemnému pocitu zůstává tato rukojeť bezpečně v ruce, a to i s mokrými prsty. Nebude vás studit ani v chladném počasí.
TPV (termoplastický vulkanizát) neabsorbuje vlhkost a není náchylný ani na chemikálie, natož na změny teplot. Odolnost materiálu vůči promáčknutí a oděru je téměř nekonečná.
Pouzdra
Mezi jednoznačné trumfy nože M95 Ranger patří inovativní řešení pouzdra EasyLock. Nůž v pouzdře stabilně sedí, ale v případě potřeby jej lze snadno vytáhnout jednou rukou. Poutko na opasek pouzdra potažené suchým zipem je kompatibilní se systémy MOLLE a PALS, což otevírá spoustu možností, pokud jde o nošení nože. Nůž M95 Ranger můžete nosit na opasku, na vestě nebo na popruzích batohu. Pouzdro umožňuje nošení ve vodorovné poloze i vzhůru nohama.
Kompozitní pouzdro je vyrobeno z kompozitního plastu, který se nezkazí vlhkostí, a je oboustranně použitelné ihned po vybalení z krabice.
Kožené pouzdro nabízí tradiční variantu.
Kydexové pouzdro nemá mechanismus EasyLock, který obsahují kompozitní a kožené verze. V kydexovém pouzdře nůž M95 Ranger stále pevně drží na místě a v případě potřeby jej lze snadno vyjmout k použití. Odolné, vodotěsné pouzdro lze umístit na opasek uživatele a je vhodné pro praváky i leváky.

Technické parametry:

Vnitřní část nože je opatřena speciální rukojetí:
Čepel: uhlíková ocel 80CrV2, délka 15 cm.
Tvrdost čepele: HRC 58
Tloušťka čepele: 4,25 mm
Rukojeť: termoplastický elastomer (TPE)
Hmotnost: 205 g
Délka: 25 cm

Peltonen Knives Nůž Sissipuukko M95 (PTFE 2024) Ranger Knife Black – kožené pouzdro FJP001 od Peltonen Knives za cenu 2590 Kč

Katalogové číslo: FJP001 Kategorie: , ,

Související produkty