0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Sawyer Vodní cestovní filtr SP2129 MICRO Squeeze Filter System

1 450 

Sawyer Vodní cestovní filtr SP2129 MICRO Squeeze Filter System od Sawyer za cenu 1450 Kč

Popis produktu

Sawyer SP2129 Micro Squeeze Filter vychází technologicky z celosvětově nejpopulárnějších vodních filtrů Sawyer MINI a SQUEEZE, kde si bere to nejlepší z obou těchto typů filtrů. Filtr využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1micron. S celkovou hmotností 45 g a možností srolování do malého balíčku, nezabere ve vašem batohu téměř žádný prostor. Ideálně padne do ruky a je kdykoliv připraven k použití.
VYŠŠÍ PRŮTOK – MENŠÍ VELIKOST – VYŠŠÍ VARIABILITA POUŽITÍ – SNADNĚJŠÍ ČIŠTĚNÍ 
Co bych měl o filtrech Sawyer vědět?

Sawyer MICRO Squeeze filtr je nejkompaktnější cestovní filtrační systém na světě. Filtr na vodu využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 µm. S celkovou hmotností 45 g a možností srolování do malého balíčku, nezabere ve vašem batohu téměř žádný prostor.
Skvěle padne do ruky a je kdykoliv připraven k použití. Oproti variantě SQUEEZE SP129 nemá tak rychlý průtok, ale vzhledem ke své velikosti budete nadšeni. I přesto nabízí průtok až 1,5l / min.
Filtry Sawyer se kompletně vyrábí v USA.
Technologie PointONE™ s absolutní velikostí pórů 0,1 µm použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování 99,99999% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium) a překračuje tak velmi přísné americké nároky EPA a NSF.

BUSHCRAFT TIP: Filtr je možné použít i v kombinaci s obyčejnou PET láhví místo dodávané skládací láhve! Stejně tak lze snadno přímo do PET láhve filtrovat pomocí redukce! Zabráníte tak možné kontaminaci vody, při manipulaci!

Co najdu v balení?

Filtrační zařízení Sawyer SP2129  Micro Squeeze Filter PointONE™ 
Skládací láhev o objemu 1l
ochranné neoprénové pouzdro
Stříkačku na čistění filtru
Redukci pro zpětné čištění pomocí PET láhve – nebo pro snadné plnění nádob se závitem typu standardní PET
Brčko
Náhradní těsnění

Technologie nejúčinnější filtrace SAWYER PointONE™
Technologie PointONE™ v principu funguje tak, že je uvnitř těla filtru umístěn shluk mikrovláknitých trubiček o velikosti 0,1 mikronu, které využívají podobnou technologii, jaká se používá při lékařské dialýze. Jak voda prochází bočními stěnami trubiček, škodlivé bakterie a prvoci jsou zachyceni na vnějších stěnách, takže si můžete být jisti, že vaše voda je bezpečná k pití.
Filtr Sawyer MICRO Squeeze odstraní (99,99999 %) bakterií (jako je salmonela) i dalších škodlivých bakterií, které způsobují choleru a E. coli (99,9999 %) prvoků, jako je giardia a cryptosporidium. Směrnice EPA povolují ponechat ve vodě desetkrát více prvoků, než umožňují filtry Sawyer MINI. Filtry MINI rovněž odfiltrují 100 % mikroplastů.
Filtry Sawyer jsme opakovaně poskytli k testování také několika laboratořím v ČR a SR a jejich funkčnost byla opakovaně testována v laboratořích SZÚ. Výsledkem je garance udávaných hodnot a bezpečné použití, které splňuje normy dle ČSN.

Filtrovaná voda přes zařízení Sawyer SP128/129 vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222)
Filtrační zařízení Sawyer SP128/129 splňuje požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC

Garance životnosti – 378.000 litrů přefiltrované vody
Sawyer MINI, který se skvěle hodí pro rekreaci v přírodě, turistiku, kempování, skauting, domácí i zahraniční cestování a přípravu na mimořádné události, vám nabízí řadu způsobů, jak se dostat k čisté vodě. Připojte jej k přiloženému pouzdru na pití, použijte přiložené brčko k pití přímo ze zdroje vody, připojte jej k hadičkám hydratačního batohu (prodává se samostatně) nebo jej našroubujte na standardní jednorázové láhve (28mm závit).
Použití je jednoduché – naberte do láhve/vaku vodu z jezera, potoku nebo řeky, našroubujte na ni Sawyer filtr a máte čtyři možnosti:

stlačit láhev a přefiltrovat vodu do vaší láhve nebo libovolné nádoby
pít přímo z filtru
připojit výstup filtru na většinu láhví se závitem PET láhve) a vodu přečerpat/přefiltrovat do ní
napojit filtr na hydrovak a pohodlně pít přímo z vaku

Rozdíli mezi filtry Sawyer MICRO SP2129, MINI SP128 a SQUEEZE SP129:

VELIKOST – 11,5 x 3,5 cm – menší rozměr o cca 2cm než SP128 MINI – hmotnost cca 45g
VARIABILITA – nabízí stejný systém náústku jako SP129 – možnost uzavření náústku, nebo jeho odšroubování pro snazší čištění a možnost výměny z důvodu hygieny. Pomocí redukce lze snadno plnit láhve se závitem typu standardní PET
ČIŠTĚNÍ – součástí balení je redukce pro “zpětný průplach” pomocí PET láhve – bez nutnosti použití a nošení stříkačky
KAPACITA / ŽIVOTNOST – stejně jako SP128 nabízí díky své technologii nadstandardní garanci životnosti na 378.000 l vody
RYCHLOST FILTRACE – oproti SP128 výrazně vyšší rychlost filtrace cca 1,5 l / min (rychlost je orientační)
SKLÁDACÍ LÁHEV – součástí balení je 1l skládací láhev – která je z nového materiálu který je pružnější a podstatně odolnější než kdy dříve, navíc je přepracována konstrukce takže usnadňuje plnění a nově lze láhev postavit!

Hlavní výhody filtru Sawyer MICRO SP2129:

je lehký a skladný – cca 45g
ve srovnání s konkurenčními filtry má propustnost 0,1 micron čímž je zaručena výrazně vyšší účinnost filtru
nemá žádné pohyblivé součásti, které by se mohly rozbít
nevyžaduje pumpování
nevyužívá žádné chemikálie, takže nijak negativně neovlivňuje chuť vody
větší průtok filtru než u ostatní konkurence cca 1,5 l / min
pro běžného “smrtelníka” má v podstatě nekonečnou životnost – pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchnete dodávanou stříkačkou nebo pomocí PET láhve s přiloženou redukcí
součástí balení je neoprénové pouzdro, které zaručí bezpečné použití v mrazivých dnech a zabrání možné křížové infekci ze stékající vody po tělě filtru
můžete skrz něj pít přímo z vodní hladiny jako brčkem
skládací láhev může sloužit jako vodní rezervoár pro přenos vody, kterou po vyčerpání sbalíte a nezabírá vám místo v batohu
můžete si dokoupit různě velké skládací láhve

Přečtěte si kompletní recenzi filtru Sawyer MICRO Squeeze SP2129 od Krakena

 
UPOZORNĚNÍ

Po přefiltrování vody NESMÍ FILTR ZMRZNOUT! Může dojít k poškození porézní membrány (platí v podstatě pro všechny porézní filtry). Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle (vzhledem ke své velikosti je to bez problémů), a to do doby dokud filtr důkladně nevysušíte.

REFERENCE A ZKUŠENOSTI

Technologie filtrů SAWYER
Nejčastěji kladené dotazy na filtry SAWYER
Jak správně čistit filtry SAWYER?
Podívejte se jak filtry SAWYER mění svět!
Postřehy z dlouhodobého testování

Vyrobeno v USADoživotní záruka Sawyer (vztahuje se na samotný filtr, nikoliv na příslušenství)

Sawyer Vodní cestovní filtr SP2129 MICRO Squeeze Filter System od Sawyer za cenu 1450 Kč

Katalogové číslo: SP2129 Kategorie: , ,
Výrobce:Sawyer

Související produkty